آشنایی با انواع آچار دوچرخه

آشنایی با انواع آچار دوچرخه

در بیان انواع آچار دوچرخه باید بیان کنیم که داشتن یک ست آچار دوچرخه برای هر دوچرخه سواری لازم و ضروری است و به دوچرخه سوار در نگهداری و سلامت دوچرخه بسیار کمک می‌کند. هر کسی که دوچرخه سواری می‌کند به مرور زمان متوجه می‌شود که دوچرخه به علت استفاده زیاد و مکرر نیاز به سرویس شدن دارد. حال ممکن است این احتیاج دوچرخه به سرویس سطحی باشد و خود شخص دوچرخه سوار بتواند انجام دهد اما گاهی نیز دوچرخه به یک سرویس اساسی نیاز پیدا کرده و باید به یک متخصص مراجعه کرد.

در مواقعی که سرویس دوچرخه سطحی است دوچرخه سوار با داشتن یک ست از انواع آچار دوچرخه می‌تواند دوچرخه خود را تعمیر کند. ست‌های ابزار تعمیر دوچرخه در سایزهای کوچک در بازار وجود دارد و شخصی که دوچرخه سواری می‌کند باید یکی از این ست‌ها را به همراه داشته باشد تا در صورت لزوم از آن استفاده کند. در ادامه بیشتر درباره آچارها و تجهیزاتی که دوچرخه لازم دارد صحبت خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

خرید ‎آچار گیو ‏دوچرخه برند TOOPRE‏

همچنین میتوانید در مورد آموزش تنظیم فشار باد لاستیک دوچرخه وارد سایت دوچرخستان شوید.

 

برای مشاهده تجهیزات و لوازم جانبی دوچرخه روی تصویر زیر کلیک کنید

بنر لوازم جانبی دوچرخه

 

پیشنهاد خرید

دستکش دوچرخه سواری زمستانى شیمانو مدل XTR

۰ تومان۵۵۹.۰۰۰ تومانخرید کنید

انواع آچار دوچرخه

برای دوچرخه آچارهای متنوعی وجود دارد که در ادامه به بعضی از مهم‌ترین آنها اشاره می‌کنیم:

۱)  آچار آلن

امروزه در دوچرخه‌های جدید بیشتر از پیچ‌های آلنی استفاده می‌شود و دوچرخه سواران از طریق آچار آلن می توانند بیشتر پیچ‌های روی دوچرخه را باز یا بسته کنند و دیگر نیازی به آچارهای دو سر تخت و یا آچار چهار گوش و شش گوش ندارند. البته لازم به ذکر است که برخی از پیچ‌هایی که بر روی دوچرخه وجود دارد با آچار آلن باز نمی‌شوند و نیاز به یکی دیگر از انواع آچار دوچرخه دارند. به دلیل آنکه برای هر دوچرخه سواری آچار آلن ضروری است، اکثرا کارخانه‌ها این آچار را به همراه دوچرخه ارائه می‌دهند.

۲)  آچار زنجیر

آچار زنجیر یکی دیگر از انواع آچار دوچرخه است که در زمانی که زنجیر دوچرخه پاره می‌شود بسیار می‌تواند کارآمد باشد. در صورتی که چرخ‌ها و طوقه‌های دوچرخه ضامنی نباشد و از طریق مهره به دوچرخه وصل شده‌اند، بسیار ضروری است که دسته آچار به همراه داشته باشید زیرا ممکن است در هرجایی نیاز به آنها پیدا کنید.

خرید قفل زنجیر دوچرخه اسرم ۱۲ سرعته (SRAM)

۳)  آچار خورشیدی دوچرخه

از دیگر انواع آچار دوچرخه آچار خورشیدی دوچرخه است که بسیار می‌تواند کارآمد باشد.

۴)  آچار خودرو دوچرخه

آچار خودرو دوچرخه مخصوص به دوچرخه‌های حرفه‌ای و دنده‌ای است و برای باز کردن پیچ‌های آن دوچرخه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. ساخت آچار خودرو دوچرخه ممکن است کار هرکسی نباشد، بنابراین آن را به صورت آماده خریداری کنید.

 

انواع آچار دوچرخه

 

انواع آچار دوچرخه: ابزار تعمیر دوچرخه

از مهمترین ارکان در تعمیر دوچرخه ابزار تعمیر دوچرخه است. بعضی از ابزارهای تعمیر تخصصی بوده و برای تعمیر کردن و نگهداری کردن از قطعات کم اصطکاک دوچرخه به کار می‌روند و به همین دلیل ضرورتی ندارد که دوچرخه سوار آنها را به همراه داشته باشد و برای تعمیر آن قطعات باید به تعمیرگاه‌های معتبر مراجعه کند. اما بعضی دیگر از ابزارهای تعمیرات وجود دارد که مخصوص قطعات مصرفی دوچرخه بوده همچون زنجیر دوچرخه، چرخ و دوچرخه و… که به صورت مرتب احتیاج به سرویس و مراقبت و نگهداری دارند. به همین جهت بهتر است که دوچرخه سوار، این ابزار و انواع آچار دوچرخه را به همراه خود داشته باشد.

البته بهترین راهکار برای همیشه به همراه داشتن این ابزارها و آچارها این است که دوچرخه سوار یکی از ابزارهای چندکاره خریداری کند تا نیازی به حمل چند عدد ابزار نداشته باشد و همان یک ابزار چند کاره کفایت می‌کند. زیرا کم جا گرفتن ابزارآلات و سبک بودن آنها یک مزیت بزرگ برای دوچرخه سوار است.

مجموعه ابزارآلات چندکاره لازم است انواع آچار دوچرخه از جمله: آچار الن دوچرخه، آچار ستاره‌ای دوچرخه، آچار پره دوچرخه و… را داشته باشد تا تمام نیازهای دوچرخه سوار را بتواند رفع نماید.

از دیگر ابزار تعمیر که لازم است یک دوچرخه سوار در زمان سفر با دوچرخه به همراه داشته باشد می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • تلمبه: مهمترین ابزار تعمیر دوچرخه در زمان سفر برای هر دوچرخه سوار تلمبه است و وجود آن اهمیت زیادی دارد.
  • اهرم تایر دوچرخه وکیت پنچرگیری: کیت پنچرگیری و اهرم تایر دوچرخه برای زمانی کاربرد دارد که دوچرخه پنچر شده است و این ابزار بسیار می‌تواند مفید باشد.
  • مجموعه ابزار چندکاره دوچرخه: همانگونه که در فوق بیان کردیم وجود آن بسیار ضروری است.
  • انواع آچار دوچرخه: دوچرخه سوار برای سرویس کردن سطحی دوچرخه در مسیر ممکن است به آچارهای مختلف نیاز پیدا کند.
  • روان‌ساز: به جهت آن که از زنگ زدگی چرخ دنده‌ها و زنجیر جلوگیری کرد و باعث بهبود عملکرد آنها شد، وجود روان ساز بسیار مفید است.

 

تجهیزات لازم دوچرخه

 

پیشنهاد خرید

لاستیک مکسیس ایکون MAXXIS tire IKON 27.5*2.25

۱.۷۵۹.۰۰۰ تومان۱.۱۹۰.۰۰۰ تومانخرید کنید

تجهیزات لازم دوچرخه

چنانچه تصمیم دارید با دوچرخه سفر کنید و یا مسافت طولانی را طی نمایید، لازم است تجهیزاتی را با خود به همراه داشته باشید تا در صورت وقوع هر اتفاقی مجهز باشید. از تجهیزاتی که لازم است داشته باشید می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

زین مناسب: زین نقش پررنگی در سفر با دوچرخه دارد. با انتخاب یک زین مناسب می‌توانید سفر خود را راحت‌تر کنید و از بروز مشکلات احتمالی جلوگیری نمایید.

قفسه بطری آب: به همراه داشتن آب نیز بسیار مهم است زیرا ممکن است در حال طی کردن مسیری باشید که در آن آب وجود ندارد. درنتیجه حمل حداقل ۳ بطری آب ضروری است.

آینه بغل: وجود آینه بغل هم برای سفر با دوچرخه و هم برای تردد در سطح شهر بسیار می‌تواند مفید باشد و به دوچرخه سوار کمک می‌کند تا در زمان دور زدن پشت خود را ببیند.

خرید تلمبه درجه دار تلسکوپى بتو (BETO)

انواع خورجین، کیف، سبد: خورجین یا سبد دوچرخه نیز مانند انواع آچار دوچرخه می‌تواند بسیار کارآمد باشد و به دوچرخه سوار این امکان را می‌دهد که وسایل مختلفی را در آن بگذارد و بار حمل کند.

تایر یدک: چنانچه می‌خواهید با دوچرخه سفر کرده یا مسیر طولانی را طی کنید لازم است که حتما یک الی دو تایر یدک به همراه داشته باشید.

قفل و زنجیر چرخ: از دیگر ابزار ضروری برای سفر با دوچرخه قفل و زنجیر چرخ است. زیرا در سفر دوچرخه یک دارایی ارزشمند برای شما محسوب می‌شود در نتیجه باید از آن محافظت کنید. بنابراین این گزینه را هرگز فراموش نکنید.

گلگیر: چنانچه مقصدی که به آن سفر می‌کنید بارانی باشد داشتن یک گلگیر می‌تواند بسیار برای شما مفید باشد زیرا این وسیله از تایرهای دوچرخه در برابر گل و آب بیشتر محافظت خواهد کرد.

قیمت آچار خودرو دوچرخه

همانطور که گفتیم آچار خودرو دوچرخه یکی دیگر از انواع آچار دوچرخه است و بیشتر مناسب دوچرخه‌های حرفه‌ای و دنده‌ای است. برای خرید آچار خودرو دوچرخه و استعلام قیمت آن می‌توانید به سایت ما مراجعه نمایید.

 

برای مشاهده تجهیزات و لوازم جانبی دوچرخه روی تصویر زیر کلیک کنید

بنر لوازم جانبی دوچرخه

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *