دوچرخه یکی از کاربردی ترین وسایل ورزشی و نقلیه می باشد که این روزها طرفداران بسیاری پیدا کرده است. بسیاری از افراد برای رفت و آمدهای درون و حتی برون شهری از دوچرخه استفاده می کنند. با شلوغ شدن شهرها و آلودگی هوا استفاده از دوچرخه به عنوان وسیله نقلیه بسیار رایج شد.

دوچرخه انواع مختلفی دارد که متناسب با کاربرد دسته بندی می شوند. هر فرد باید متناسب با نیاز، نوع استفاده، بودجه و جثه خود دوچرخه مناسب خود را خریداری کند. به عنوان مثال اگر فقط از دوچرخه برای رفت و آمد درون شهری استفاده می کند نوع شهری مناسب شما است اما اگر می خواهید به گشت و گذار در طبیعت رفته و از پستی ها و بلندی ها، جاده های ناهموار و … عبور کنید دوچرخه کوهستان مناسب شما است.

دوچرخه نیز مانند هر وسیله ی دیگر تولیدکنندگان مختلفی دارد. افزایش محبوبیت این محصول باعث افزایش تولیدکنندگان نیز شده و بازار فروش آن بسیار رقابتی می باشد. برندهای گوناگونی در سراسر جهان وجود دارند که برترین آن ها عبارتند از:

  • اسکات

اسکات یکی از قدیمی ترین تولیدکنندگان دوچرخه و تجهیزات آن می باشد. این برند همچنین در زمینه تولید پوشاک ورزشیریال تجهیزات موتور سواری و تجهیزات زمستانی فعالیت می شکند. دوچرخه های اسکات بدنه ای فوق العاده مقاوم و سبک داشته و در طرح ها و رنگ های مختلف تولید می شوند تا تمامی سلایق را پوشش دهند.

  • جاینت

جاینت یکی از محبوب ترین برندهای دنیا است. تنوع مدل، بدنه مقاوم، تنوع طرح و رنگ، کیفیت بالا و … از ویژگی های دورچخه های جاینت هستند. این برند در سال ۲۰۰۷ بالاترین فروش را در جهان داشت. این برند در ۵۰ کشور جهان موجود بوده و بیش از ۱۰ هزار فروشگاه تخصصی محصولات در دنیا دارد.

  • مریدا

مریدا یکی از معتبرترین و بزگرترین کمپانی های تولید کننده ی دوچرخه در جهان است. این برند از سال ۱۹۷۳ تولیدات خود را افزایش داد و هم اکنون هر سال ۲٫۲ میلیون دستگاه دوچرخه تولید می کند. تولیدات این برند در ۷۷ کشور دنیا به فروش می رسد.

  • فلش

دوچرخه های فلش از لحاظ سیستم تعلیق و نرمی کمک جلو بی نظیر هستند. در مدل کوهستان حالت آیرودینامیک وجود داشته و سرعت فوق العاده ای دارد. کمک های جلو قفل دارند و در سرعت نقش اصلی را ایفا می کنند.

  • فوجی

کمپانی فوجی در سال ۱۸۹۹ تأسیس شد. این برند ژاپنی یکی از برترین تولیدکنندگان موتور سیکت و دوچرخه در دنیا می باشد. این کمپانی برنده مسابقات آسیایی و از دید خریداران بهترین برند جهان است. خریداراین محصولات فوجی به هیچ وجه نارضایتی از محصولات نداشته اند زیرا سطح کیفی تولیدات این برند فوق العاده بالا است.

  • کنا

کنا نخستین تولیدکننده ی دوچرخه کوهستان تمام لوله ای در سال ۱۹۸۸ در کانادا تأسیس شد. دوچرخه های کنا برای استفاده در زمینه هایی با شیب زیادی طراحی شده اند.

  • مارین

مارین در تولید دوچرخه های کوهستان تخصص دارد اما سایر سبک ها را نیز تولید می کند. مارین در سال ۱۹۸۶ در کالیفنیا تأسیس شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *