دوچرخه سواری یکی از لذت بخش ترین و پرطرفدارترین تفریحات است. این وسیله ی فوق العاده علاوه بر اینکه وسیله ای برای تفریح و سرگرمی است می تواند به عنوان یک دستگاه ورزشی و یا وسیله نقلیه نیز به کار برده شود. اما شرایط آب و هوایی همیشه مساعد نیست و در اکثر ماه های سال نمی توان به راحتی دوچرخه سواری کرد!

این مشکل یک راه حل دارد و آن هم استفاده از دوچرخه ثابت است. با استفاده از دوچرخه ثابت می توانید به راحتی در منزل ورزش کرده و سوخت و ساز بدن خود را بالا ببرید، ماهیچهیتان را تقویت کنید، عملکرد سیستم ایمنی و قلب و عروق خود را بهبود بخشید و … . این موارد فقط بخشی از مزایای دوچرخه های ثابت بود.

دوچرخه های ثابت نیز مانند دوچرخه های معمولی انواع مختلفی دارند. اسپینینگ یکی از آن ها است. در این مطلب قصد داریم دوچرخه ثابت اسپینینگ را مورد بررسی قرار دهیم.

دوچرخه اسپینینگ

این دوچرخه یکی از مناسب ترین راه حل ها برای کاهش وزن، تقویت عضلات و ماهیچه ها، سوزاندن کالری و بهبود عملکرد سیستم ایمنی می باشد. قابلیت تحمل وزن اسپینینگ بسیار بالا است. لوله ها و بدنه فوق العاده محکم و ضد زنگ بوده و دارای جایگاهی به منظور نگهداری آب می باشند.

اکثر دوچرخه های اسپینینگ به منظور سهولت در جابجایی دارای چرخ نیز هستند. از دیگر ویژگی ها می توان به نگدارنده دیسک یا همان ترمز اشاره کرد. کاربر قادر خواهد بود در هز زمان و با هر سرعتی دیسک سنگین را متوقف نماید.

اسپینینگ در واقع دوچرخه سواری حرفه ای را شبیه سازی می کند. این دوچرخه ثابت در اکثر باشگاه ها و سالن های اسپینینگ وجودد دارد اما برخی از مدل ها برای استفاده در منزل طراحی شده اند.

اسپینینگ دستگاهی هوازی بوده و با بالا بردن ضربان قلب باعث می شود بافت های بدن اکسیژن بیشتری دریافت کنند در نتیجه سوخت و ساز افزایش یافته و چربی سوزی اتفقا می افتد. این دوچرخه برای افراد دارای اضافه وزن بسیار مفید است همچنین افرادیکه بر روی عضلات پایین تنه و شکم تمرکز دارند می توانند از ای دستگاه استفاده نمایند.

عضلات ران، همسترینگ، عضلات ساق پا و سرینی و همچنین عضلات شکم در ورزش با اسپینینگ درگیر شده و تقویت می شوند. برای افزایش کارایی تمرین می توان به صورت ایستاده رکاب زد. با این کار کالری بیشتری سوزانده خواهد شد.

مقاومت دوچرخه های اسپینینگ قابل تنظیم است به همین دلیل می توان تمرین ها را در سطوح مختلف انجام داد. این دستگاه همچنین برای افرادی که اضافه وزن داشته و مشکل کمر دارند بسیار مناسب است زیرا این افراد قادر به دویدن نیستند و می توانند از اسپینینگ برای چربی سوزی بدون آسیب به کمر و پاها استفاده کنند.

در اکثر باشگاه ها در هنگام تمرین موسیقی پرضرب و پرانرژی گذاشته می شود و رکاب زدن همراه با ریتم موسیقی خواهد بود. با این کار سرعت افزایش یافته و می توان مدت طولانی تری تمرین را انجام داد. این ورزش اسپینینگ نام داشته و طرفداران زیادی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 5 =