اگر به دنبال رفتن به یک سفر چند روزه با دوچرخه هستید و یا می‌خواهید با یک تور دوچرخه‌سواری راهی سفری طولانی شوید باید دوچرخه‌های شهری و معمولی خود را کنار بگذارید چراکه آن‌ها برای این منظور طراحی نشده‌اند، شما باید یک دوچرخه توریستی مناسب برای خود انتخاب کرده و آن را خریداری نمایید. انتخاب دوچرخه توریستی مناسب نیاز به این دارد که شما با انواع این مدل دوچرخه آشنا شده و فاکتورهای مهم در خرید دوچرخه توریستی را بدانید. راهنمای انتخاب دوچرخه توریستی که آماده کرده‌ایم می‌تواند به شما کمک کند تا دوچرخه مورد نظر خود را پیدا کرده و سپس آن را خریداری نمایید تا سفری راحت و آسان داشته باشید.

راهنمای انتخاب دوچرخه توریستی

راهنمای انتخاب دوچرخه توریستی

دوچرخستان، فروشگاه اینترنتی دوچرخه : اگر به دنبال خرید دوچرخه توریستی باشید با طیف وسیعی از دوچرخه‌های مختلف رو به رو خواهید شد به همین دلیل هم انتخاب کردن مدل، آسان نخواهد بود. به دلیل طراحی مناسب و تمیز و همچنین راحتی و سبکی، دوچرخه‌های کلاسیک توریستی فولادی طرفداران زیادی دارند. اما تعداد افرادی که علاقه شدیدی به دوچرخه‌های هیبریدی و الکتریکی نیز ندارند هم کم نیست و این نوع دوچرخه‌های کم کم به پر فروش‌های روز دنیا تبدیل می‌شوند.

در نهایت هدف تمامی این مدل‌ها یکی است، فراهم آوردن حداکثر راحتی و مقاومت زیاد در شرایط مختلف. بیایید با هم راهنمای خرید دوچرخه توریسی را مرور کنیم تا بتوانیم بهترین مدل را از بین مدل‌های موجود در دنیا جدا کنیم.

دوچرخه توریسی کلاسیک تور

دوچرخه توریسی کلاسیک تور:

دورخه‌های توریستی کلاسیک یک نمونه سنتی از این مدل دوچرخه‌ها است که اغلب دارای بدنه فولادی بوده و زین چرمی نیز دارد. در این دوچرخه شما می‌توانید قفسه‌های مخصوصی در جلو و عقب مشاهده کنید و همچنین مکان‌های مخصوص برای گذاشتن بطری‌های مختلف آب. دوچرخه‌های کلاسیک دارای لاستیک‌های پهنی نیز هستند. اگر قرار است کوتاه مدت و به صورت جاده‌ای سفر کنید این مدل‌ها برایتان مناسب نیستند و بهتر است از دوچرخه‌های جاده‌ای استفاده کنید. وزن زیاد این مدل دوچرخه به دلیل داشتن آپشن‌های زیاد شما را در کوتاه مدت اذیت خواهد کرد. این مدل دوچرخه‌ها را امروزه نمی‌توان به وفور پیدا کرد ولی هنوز هم شرکت‌هایی هستند که آن‌ها را تولید می‌کنند.

دوچرخه‌های توریستی Adventure

دوچرخه‌های توریستی Adventure:

این مدل دوچرخه توریستی بسیار مدرن بوده و در طراحی آن‌ها از تکنولوژی‌های روز دنیا استفاده شده است. این دوچرخه نام‌های مختلف دیگری نیز  مانند دوچرخه ماجراجویی، دوچرخه تمام راه‌ها و دوچرخه گرید دارد. در دوچرخه‌های گرید امکاناتی مانند فریم‌های مدرن، ترمز دیسکی، لاستیک‌های پهن و قابلیت‌های مخصوص خارج از جاده را مشاهده خواهید نمود. طراحی این نوع دوچرخه به قدری پایدار است که شما بدون استرس می‌توانید از آن در خارج از جاده‌های معمول نیز سواری بگیرید.

در ساخت دوچرخه‌های توریستی Adventure از انواع مختلف مواد مانند فولاد، کربن سبک گران قیمت و آلیاژهای مدرن استفاده شده است. ویژگی دیگر این مدل دوچرخه‌های قابلیت انعطاف‌پذیری آن است، به این صورت که شما می‌توانید بر اساس جاده و شرایط سفر خود چرخ‌ها را عوض کرده و یا گلگیر‌ها را تعویض کنید بدون اینکه مشکلی برای دوچرخه پیش آید. این دوچرخه همیشه در خدمت شما خواهد بود و به شما سواری مناسبی را ارئه خواهد داد. امروزه عمومی‌ترین نوع دوچرخه‌ای که خریداری می‌شود این مدل است.

دوچرخه توریستی هیبریدی تخت

دوچرخه توریستی هیبریدی تخت:

تکنولوژی حتی توانسته دنیای دوچرخه سواری را نیز تحت تاثیر قرار دهد. امروزه در اروپا به وفور می‌توانید انواع مختلفی از دوچرخه‌های هیبریدی را مشاهده کنید. این مدل به حدی مورد استفبال قرار گرفته که دوچرخه توریستی هیبریدی نیز ساخته شده است.

این مدل دوچرخه معمولا ترکیبی از لاستیک‌های سنگین با فرمان صاف و قالب طراحی شده با آلیاژ سبک و در عین حال قوی است. در این مدل دوچرخه از نسل جدیدی از ترمز‌های نیز بهره برده شده است به نام ترمز‌های V.

البته انتظار سواری خوب در جاده‌های بسیار سخت و کوهستانی را نباید از آن داشته باشید ولی آن‌ها برای مسافرت‌های جاده‌ای چند روزه و یا گشت‌های داخل شهری طولانی بسیار مناسب هستند. دوچرخه توریستی هیبریدی نه بسیار سنگین است و نه قیمت خرید بالایی دارد. (البته در کشورهای اروپایی با سطح درآمد بالا، نه در ایران).

دورچرخه‌های الکتریکی توریستی یا E-bikes

دوچرخه‌های الکتریکی توریستی یا E-bikes:

دوچرخه‌های الکتریکی یک همراه خوب برای مسافرت‌های شما می‌توانند باشند. حرف E موجود در اول نام این مدل دوچرخه به معنی الکتریکی بودن آن است. این مدل دوچرخه دقیقا شاسی‌ای مانند دوچرخه‌های هیبریدی دارد اما امکانات اضافه شده به آن مانند باطری‌ها باعث شده که وزن آن بسیار زیادتر شده و قیمت آن نیز افزایش پیدا کند. باید توجه کنید که وجود باطری شارژی کمک زیادی در مسافرت‌های طولانی به شما خواهد کرد ولی باید باطری آن را به صورت مرتب شارژ کنید در غیر این صورت فقط یک بار اضافی را با خود حمل خواهید کرد.

دوچرخه توریستی الکتریکی هر روز در حال پیشرفت بوده و برای افرادی که از سراشیبی و تپه‌های بزرگ خسته شده‌اند ولی می‌خواهند هنوز هم دوچرخه سواری کنند بسیار مناسب است.

دوچرخه توریستی Expedition

دوچرخه توریستی Expedition:

خوب میرسیم به معرفی آخرین مدل دوچرخه توریستی. از این مدل دوچرخه معمولا برای سفر به دور دنیا و مسافرت‌های خیلی طولانی بهره برده می‌شود. آن‌ها برای یک منظور طراحی شده‌اند. سواری دادن به دوچرخه سوار بدون توجه به نوع مسیر و زمان دوچرخه سواری. به همین دلیل هم تمامی قطعات دوچرخه Expedition بسیار مقاوم و ایمن ساخته شده‌اند تا بتوانند در هر شرایطی کار کنند. در این مدل دوچرخه سعی شده که از قطعاتی استفاده شود که در تمامی نقاط دنیا مرسوم بوده و مورد استفاده قرار می‌گیرند به این دلیل که اگر دوچرخه‌سوار دچار مشکلی در قطعه‌ای از دوچرخه شد به راحتی بتواند آن را پیدا کند. معمولا این نوع دوچرخه‌ها بیش از ۳۰ کیلوگرم وزن دارند.

کیف‌های مخصوص دوچرخه

کیف‌های مخصوص دوچرخه:

شما علاوه بر انتخاب مدل دوچرخه خود باید برخی و سایل و اکسسوری‌های را نیز برای آن خریداری کنید بخصوص اگر می‌خواهید در مسافرت از آن استفاده نمایید. شما باید انواع مختلفی از کیف‌های مخصوص دوچرخه را برای نگه‌داری وسایل خود خریداری کرده و حتی یک کیف مخصوص بطری‌های آب داشته باشید.

دو فاکتور مهم در خرید دوچرخه توریستی:

همانونه که مشاهده کردید در خرید دوچرخه توریستی و حتی انتخاب مدل آن دو فاکتور بسیار دخیل خواهند بود.

  1. زمان و مسافت دوچرخه سواری
  2. بودجه

بهترین کار این است که اول تعیین کنید که دوچرخه را برای چه کاربردی می‌خواهید؟ مثلاً برای رفتن به دور دنیا و یا رفتن از شهری به شهر دیگر. در این صورت تعداد مدل‌های پیش روی شما بسیار کمتر خواهد شد. سپس بودجه خود را برای خرید مشخص کنید. با تعیین این دو فاکتور مشاهده خواهید کرد که انتخاب‌های شما محدودتر شده و دیگر تصمیم گیری برای‌تان آسان است.

اگر به دنبال خرید انواع مختلف دوچرخه هستید پیشنهاد می‌کنیم که سری به قسمت محصولات دوچرخستان بزنید. ما بهترین و با کیفیت‌ترین مدل‌های دوچخ را با مناسب‌ترین قیمت برای شما فرآهم آورده‌ایم تا شما نیز از خرید و سواری گرفتن از دوچرخه لذت کافی را ببرید.

ممنون که با این مطلب نیز همراه ما بودید. منبع این مطلب:

bikeradar.com

 

3 دیدگاه برای “راهنمای انتخاب و خرید دوچرخه توریستی

  1. sara گفته:

    سلام
    خیلی عالی بود این مطلب من خیلی حال کردم باهاش

    نکته هایی که گفته بودید عالی بودن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 3 =