کمپانی مریدا Merida

شرکت مریدا در سال ۱۹۷۲ تأسیس شد. مؤسس آن Ike Tseng در سال ۲۰۱۲ از دنیا رفت. این کمپانی تایوانی شرکتی صنعتی با مسئولیت محدود بوده و بر طراحی، تولید و فروش دوچرخه مبتنی است. دفتر مرکزی مریدا واقع در آلمان است. یکی از معروف ترین طرح های مریدا طرح رالی ناتینگهام است.

آغاز کار رالی ناتنیگهام ساخت دوچرخه رالی برای بازار آمریکای شمالی بود. مریدا تولید کننده ای است که در رشد بسیاری از برندها نقش اساسی داشته زیرا مؤسس آن فردی فوق العاده با استعداد و خلاق بود. مریدا امروزه انواع دوچرخه های کوهستان، شهری، مسابقه ای و … را تولید کرده و یکی از رده بالاترین و بهترین برندها در دنیا محسوب می شود. تولیدات این برند طرفداران فراوانی در سراسر دنیا دارند.

بررسی مدل متس ۱۵ یکی از برترین مدل های دوچرخه مریدا

ظرافتی خاص در قطعات این مدل به کار برده شده است که در نگاه اول خریدار را در مورد شهری یا مسابقه ای بودن آن به شک می اندازد. بر روی تمامی قطعات متس نام کشور مونتاژ کننده حک شده است. این موضوع به خریدار احساس اطمینان می دهد.

بدنه مونتاژ کشور تایوان بوده و دارای دو میله ی افقی و عمودی استوانه ای شکل می باشد. علاوه بر این دو یک میله ی مورب مثلثی شکل نیز وجود دارد که در هماهنگی کامل با سایر بخش ها قرار دارد. میله های انتهایی بدنه دو جفت هستند که مخصوص نصب ترمزها، چرخ عقب و سیستم تعویض دنده ها می باشند.

این میله ها در عین ظرافت فوق العاده مستحکم نیز هستند. بدنه وزن کمی داشته و رنگ آن مات می باشد. ترکیب رنگ عالی و کیفیت ساخت قابل قبول است. فرمان دارای ساختاری افقی شکل و انحنایی کم در بخش وسط است.

نشان مریدا بر روی فرمان وجود دارد. انحنای کم و پهن بودن فرمان باعث افزایش دقت در راندن این دوچرخه در خیابان های شلوغ می شود. محل قرارگیری دست ها بر روی فرمان از پلاستیکی است که کیفیت قابل قبولی ندارد و در صورت کارکرد کم هم به راحتی خراب می شود.

سیستم تعویض دنده شیمانو دارای ۸ دنده در عقب و ۳ دنده در جلو می باشد. این سیستم تعویض دنده مونتاژ کشور سنگاپور است. لاستیک ها نسبتاً نازک بوده و همانند فرمان فقط دارای نشان مریدا می باشند. لاستیک عقب حتی در صورت استفاده کم هم ساییدگی دارد و این را می توان یکی از نقاط ضعف این مدل محسوب کرد.

ترمزها لقمه ای آزبست دار بوده و دسته ها V-Brake هستند. وسایل فابریکی همچون جک و قمقمه در این مدل وجود ندارد بنابراین کاربر باید این وسایل را به صورت جداگانه تهیه کند.

به طور کلی این دوچرخه کیفیت ساخت قابل قبولی داردو برای استفاده شهری گزینه ی مناسبی است. قیمت نیز متناسب با تجهیزات بوده و وجود نمایندگی پس از فروش مزیتی فوق العاده برای این مدل محسوب می شود. داشتن خدمات پس از فروش و گارانتی معتبر موردی است که باید در هنگام خرید حتماً به آن توجه کنید زیرا در صورت بروز مشکل می تواند کمک کننده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 1 =