کمپانی ویوا VIVA

یکی از معروف ترین برندهای دوچرخه در داخل ایران ویوا است. دوچرخه های ویوا در انواع سایزهای ۲۶ تا ۲۹ اینچ در بازار موجود می باشند. دوچرخه های شهری و کودک ویوا نیز موجود هستند.

کمپانی ویوا در سال ۱۹۹۲ در کشور چین تأسیس شد. برند ویوا در ایران بسیار پرطرفدار است. محصولات تولیدی این شرکت مانند هر شرکت نوپای دیگر آماتور بوده و کیفیت خوبی نداشتند اما به مرور زمان و رفع نواقص توانست وارد رقابت با بهترین برندهای دوچرخه شود.

دوچرخه های ویوا دارای حداقل استانداردها و قیمت مناسبی هستند بنابراین طرفداران بسیاری در دنیا دارند. پایگاه های تولیدی به سریلانکا و ماکائو منتقل شدند و این کار به منظور تسهیل در ارائه ی محصولات و همچنین گسترش و توسعه ی تولید انجام شد. دوچرخه های ویوا در ۴۵ کشور دنیا نمایندگی دارند.

دوچرخه های ویوا راحت، با کیفیت، شیک و پیشرفته هستند و در عین حال قیمت مناسبی دارند. این برند در مقایسه با برخی برندها کوچک است اما کیفیت ساخت محصولات به حدی بالا است که می توان آن را با برترین برندها مقایسه نمود.

استانداردهای اجزای اصلی دوچرخه های ویوا از جمله زنجیر، پدال، صندلی، دستگیره، فریم، بدنه و … بسیار بالا هستند. این کمپانی در سال ۲۰۱۰ در بازار روسیه به عنوان یکی از بهترین کمپانی های صادر کننده معرفی شد همچنین در طول چند سال اخیر جزو یکی از برترین تولید کنندگان دوچرخه در آمریکا و ژاپن محسوب می شود.

ویوا در ایران نیز بسیار پرفروش است. قیمت مناسب و کیفیت ساخت بالا اصلی ترین دلایل پرفروش بودن این برند هستند. این برند در مقایسه با سایر برندها قیمت پایین تری دارد اما در عین حال از کیفیت مطلوبی نیز برخوردار است.

انواع دوچرخه های ویوا VIVA

 1. کوهستان
 2. جاده ای
 3. شهری
 4. بی ام ایکس
 5. تاشو
 6. کودک
 7. تعلیق کامل
 8. برقی

دسته بندی ها تنوع زیادی دارند اما تعداد مدل ها در هر دسته بندی محدود است. با این حال کیفیت محصولات به حدی بالا است که جزو پرفروش ترین برندها در دنیا محسوب می شود. در ادامه به بررسی سه دسته شهری، کوهستان و جاده ای خواهیم پرداخت.

 • شهری

مدل فرمان دوچرخه های شهری ویوا خمیده است. این دوچرخه ها در سایز، نوع زنجیر، تایر، جنس بدنه و طوقه با بقیه ی مدل ها تفاوت دارند. امکاناتی مانند محافظ گلگیر، محافظ زنجیر، ترکبند و … به منظور راحتی استفاده در شهر برای انواع شهری در نظر گرفته شده اند.

 • کوهستان

دوچرخه های کوهستان برای استفاده در مسیرهای پر پیچ و خم طراحی شده اند. کمک فنر انواع کوهستانی دارای سیستم تعلیق بوده و دسته های صافی دارند. دوچرخه های کوهستان معمولاً دارای بدنه ای مستحکم بوده و لاستیک ها مقاوم تر از سایر مدل ها هستند.

 • جاده ای

دوچرخه های جاده ای برای استفاده در جاده های آسفالت و صاف طراحی شده اند. لاستیک ها نازک و صاف بوده و دارای بدنه ای سبک تر از سایر مدل ها می باشند. زین و فرمان در این دوچرخه ها در یک سطح قرار دارند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + هجده =