دوچرخه یکی از وسایل ورزشی و نقلیه بسیار پرطرفدار است. در سراسر دنیا تولیدکنندگان متعدد، برندها، مدل ها و سبک های گوناگونی وجود دارند. این تنوع برندها و مدل ها باعث سردرگمی خریدار می شود. بسیاری از افراد اطلاعات مناسبی از انواع مدل ها و سبک ها، کارایی و همچنین نحوه ی استفاده از آن ها ندارند.

یکی دیگر از مواردی که در هنگام خرید باید مورد توجه قرار گیرد قیمت دوچرخه است. شما باید با توجه به بودجه و نیازهای خود مدل و سبک مناسب خود را انتخاب نمایید. گاهی اوقات نیاز نیست با دانش و آگاهی قبلی دوچرخه مورد نظر خود را انتخاب کنید اما در برخی موارد انجام این کار ضروری است.

برخی افراد انواع دست دوم و سوم که کاربری واضح و طراحی مهندسی صحیحی ندارند را انتخاب می کنند. نمی توان گفت این کار درستی نیست زیرا هر فرد باید متناسب با نیازها و بودجه خود بهترین مدل را خریداری کند. برخی افراد از دوچرخه به عنوان یک وسیله ی ورزشی ساده به مدت چند ساعت در روز استفاده می کنند، برخی دیگر به عنوان وسیله نقلیه برای رفت و آمد به مدرسه یا محل کار و برخی فقط برای سرگرمی و چند روز در هفته از آن استفاده می کنند.

همانطور که گفته شد ابتدا باید نحوه ی استفاده و نیازهای خود را در نظر بگیرید سپس با داشتن آگاهی و اطلاعات کافی در مورد انواع مدل ها، سبک و مدل مناسب خود را بخرید. علاوه بر بودجه سلیقه ی شخصی نیز تأثیر بسزایی در انتخاب خواهد داشت.

انواع دوچرخه

نخستین مرحله شناخت انواع سبک ها و کاربری آن ها است. هر سبک دارای کاربری خاص خود می باشد و شما باید طبق نیاز خود دوچرخه مناسب در سبک کاربری مد نظر را انتخاب نمایید.

  • کوهستان
  • شهری
  • توریستی
  • جاده ای
  • برقی
  • نمایشی

برندهای درجه یک و برندهای متفرقه

پس از انتخاب سبک مناسب خود باید به دنبال برند مناسب بوده و با تفاوت انواع برندها آشنا شوید. برندهای درجه یک مانند جاینت، مریدا، اسکات و … دارای چندین مشخصه اصلی، کیفیت بالا، انواع سایزها، انواع مدل ها برای سلایق مختلف و …. می باشند. این برندها گران قیمت هستند اما کیفیت و تنوع فوق العاده ای دارند.

برخی دیگر از برندها درجه دو هستند که اصطلاحاً به آن ها اکونومی گفته می شود. دوچرخه های تولیدی این برندها نیز استاندارد هستند اما تنوع چندانی ندارند. پرفروش ترین دوچرخه های بازار در این دسته قرار دارند زیرا قیمت مناسبی داشته و مقرون به صرفه هستند.

سایت خرید دوچرخه

برای خرید دوچرخه می توانید به تک تک فروشگاه ها سر بزنید اما این کار خسته کننده و طاقت فرسا است. به جای این کار می توانید به راحتی وارد سایت های فروشگاهی شده و قیمت، مشخصات فنی، ویژگی ها، کاربری، نحوه ی استفاده، تولید کننده و … دوچرخه مورد نظر خود را ببینید.

با این کار در وقت و هزینه خود صرفه جویی کرده و مدل مناسب خود را خواهید یافت. با داشتن اطلاعات اندکی در مورد سایز مناسب و کاربری انتخاب راحت تر نیز خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + 2 =