چه دوچرخه‌ای مناسب شما است؟

این سؤال هرچند ساده و ابتدایی به نظر می‌رسد اما دانستن جواب آن در هنگام خرید از فروشگاه اینترنتی دوچرخه اهمیت ویژه‌ای دارد. بسیاری از افراد جواب این سؤال را نمی‌دانند درنتیجه پس از رفتن به بازار و خرید یک دوچرخه دقیقاً نمی‌دانند که دوچرخه‌ای که خریداری کرده‌اند مناسب آن‌ها است یا نه!

شلوغی شهر، ترافیک و آلودگی هوا باعث شده برخی افراد دوچرخه را به‌عنوان وسیله‌ی نقلیه برگزینند. بسیاری از طرفداران محیط‌زیست از این وسیله برای تردد در شهر و حتی برخی از آن‌ها برای تردد بین‌شهری استفاده می‌کنند. دوچرخه‌سواران حرفه‌ای نیز این دستگاه را عضوی حیاتی و جداناپذیر از خود دانسته و هرچند وقت یک‌بار آن را ارتقاء می‌دهند.

برخی دیگر مانند کودکان و افراد مبتدی از دوچرخه به‌عنوان تفریح و سرگرمی استفاده می‌کنند. پس نخستین کار تعیین نیازهای خود است. شما باید تعیین کنید که چه استفاده‌ای از دوچرخه دارید. آیا می‌خواهید دوچرخه‌ای برای سرگرمی و بازی داشته باشید؟ آیا دوچرخه‌سوار حرفه‌ای هستید؟ آیا دوچرخه را به‌عنوان وسیله‌ی نقلیه خود انتخاب نموده‌اید؟

پس از پاسخ به این سوالات لازم است اطلاعاتی در مورد دوچرخه، انواع آن و قیمت‌ها به دست آورید. در زندگی پرمشغله‌ی امروزی هیچ‌کس وقت این را ندارد که به تک‌تک دوچرخه فروشی‌ها سر بزند، قیمت بپرسد، یادداشت بردارد و حتی برند و مدل همه‌ی دوچرخه‌ها را به خاطر بسپارد.

بنابراین بهترین راه مراجعه به فروشگاه اینترنتی دوچرخه است. فروشگاه‌های اینترنتی اطلاعات کاملی در مورد برند، ویژگی و مشخصات فنی هر دوچرخه در اختیار شما قرار می‌دهند. شما می‌توانید دوچرخه موردنظر خود را برحسب قیمت انتخاب نمایید. عکس‌های مختلفی از هر دوچرخه در فروشگاه قرار داده می‌شود که شما می‌توانید به‌طور کامل از تمامی جهات دوچرخه‌ی موردنظر خود را ببینید، قیمت آن را مقایسه کرده و مشخصات فنی و ویژگی‌هایش را بررسی نمایید.

پس به‌جای گشتن در بازار و انجام این کار خسته‌کننده و وقت‌گیر روی کاناپه بنشینید، چایتان را بنوشید و دوچرخه‌ی خود را انتخاب کنید.

فروشگاه اینترنتی دوچرخه

قبل از انتخاب از فروشگاه اینترنتی دوچرخه چه فاکتورهایی را باید در نظر بگیرید؟

  1. تعیین بودجه

قبل از خرید هر وسیله‌ای ابتدا باید بودجه‌ای که می‌خواهید به خرید آن اختصاص دهید را تعیین نمایید. پس باید حداقل و حداکثر قیمت را تعیین کنید. با این کار می‌توانید انتخاب راحت‌تری داشته باشید.

  1. تعیین نوع استفاده

همان‌طور که گفته شد باید تعیین کنید که چه استفاده ‌ای از دوچرخه دارید و وسیله ‌ای متناسب با نیازهای خود خریداری کنید. ورزش، سرگرمی، وسیله‌ی نقلیه، حرفه‌ای و …. کاربرد را تعیین کنید تا انتخاب راحت‌تری داشته باشید.

  1. تعیین سایز دوچرخه

سایزهای مختلف برای سنین و قد افراد مختلف طراحی‌شده‌اند. پس از انتخاب سایز متناسب با قد خود می‌توانید ویژگی‌ها و مشخصات فنی را نیز بررسی نمایید.

  1. تعیین مارک دوچرخه

برندهای مختلفی ازجمله ویوا، جاینت، اورلورد، اسکات، المپیا، گالانت، ژیتان، تیتان، فونیکس و … وجود دارند. تعیین برند کار شما را ساده تر می کند.

  1. تعیین نوع دوچرخه

به‌طور استاندارد دوچرخه‌ها چهار نوع هستند: جاده، شهری، کوهستان و کورسی. شما باید متناسب با میزان و نوع استفاده ی خود یکی از آن ها را انتخاب نمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده + پانزده =