دوچرخه یکی از پرطرفدارترین وسایل ورزشی است. در دنیای امروز با توجه به آلودگی هوا، شلوغی شهرها و ترافیک استفاده از دوچرخه کمی سخت شده است به خصوص در کشور ما استفاده از این وسیله ی ورزشی برای بانوان شرایط سخت تری دارد. علاوه بر این مساعد بودن شرایط آب و هوایی نیز برای دوچرخه سواری بسیار مهم است در نتیجه نمی توان در فصول سرد سال به خوبی از دوچرخه استفاده نمود.

تکنولوژی در این زمینه به کمک ما آمده است. ظهور دوچرخه های ثابت و پیشرفت آن ها این امکان را برای بسیاری از افرادی که شرایط یا توانایی بیرون رفتن از خانه را ندارند فراهم کرده است.

زندگی پیشرفته علاوه بر مزایای فراوان معایبی نیز دارد که یکی از آن ها کم تحرکی و اضافه وزن است. اضافه وزن منشأ بسیاری از بیماری قلبی-عروقی، فشار خون، قند خون و … می باشد. اکثر ما تمام روز را در منزل هستیم، قبض ها را در عرض چند دقیقه با تلفن همراه پرداخت می کنیم، قسط های بانکی را از طریق اینترنت پرداخت نموده و حتی مایحتاج روزانه خود را غیر حضوری می خریم.

این کارها مزایای فراوانی دارند اما کم تحرکی ناشی از انجام غیر حضوری کارها برای ما خطرناک است. می توان این مشکل را با خرید یک دوچرخه ثابت برطرف کرد. به همین سادگی!

استفاده از دوچرخه ثابت چه مزایایی دارد؟

  • انعطاف پذیری بدن را افزایش می دهد.
  • منجر به چربی سوزی می شود.
  • سیستم ایمنی را تقویت می کند.
  • استرس را کاهش می دهد.
  • ماهیچه ها و عضلات کمر و پاها را تقویت می کند.
  • سیستم قلبی-عروقی را تقویت می کند.
  • در تمامی شرایط آب و هوایی قابل استفاده است.

خرید اینترنتی دوچرخه ثابت

دوچرخه ثابت انواع مختلفی دارد. ایستاده، الکترومگنتی، نشسته و اسپینینگ. شما باید متناسب با نیاز و نوع کاربرد خود مدل مناسب را انتخاب نمایید. بنابراین قبل از هرچیز در هنگام خرید هدف استفاده را تعیین کنید. پس از آن انعطاف تنظیمات را بررسی کنید.

دوچرخه های ثابت به دو صورت مکانیکی و دیجیتالی قابل تنظیم هستند. قطعاً انواع دارای نمایشگر بهترین انتخاب می باشند اما در این زمینه باید بودجه خود را نیز در نظر داشته باشید. نوع سیستم مقاومت و امکان برنامه دهی نیز اهمیت ویژه ای دارند.

مقدار تحمل وزن، نوع پدال و قابلیت جابجایی نیز باید بررسی شوند. قیمت دیگر فاکتور مهمی است که باید مورد توجه قرار گیرد. با تعیین میزان بودجه ای که می توانید برای خرید دوچرخه ثابت اختصاص دهدی انتخاب های خود را محدود کرده و بهترین مدل اختصاصی را برای خریداری نمایید.

شاید یک دوچرخه ثابت ایستاده با تنظمات دستی بهترین گزینه برای شما باشد اما مادربزرگتان که کمر درد و پا دردر شدید دارد و می خواهد در خانه ورزش ملایم و سبکی داشته باشد نمی تواند از این دوچرخه استفاده نماید.

فروشگاه های اینترنتی با در اختیار گذاشتن قیمت، مشخصات فنی، نقد و بررسی و تمامی ویژگی های دوچرخه های ثابت در اختیار مشتری این امکان را به مشتری می دهند که انتخابی آگاهانه و مناسب داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 5 =