راهنمای خرید لاستیک دوچرخه استاندارد را بخوانید!

راهنمای خرید لاستیک دوچرخه

راهنمای خرید لاستیک دوچرخه برای شروع دوچرخه سواری ایمن

راهنمای خرید لاستیک دوچرخه: لاستیک دوچرخه یکی از مهم ترین اجزای دوچرخه است. چرا که داشتن یک لاستیک بی کیفیت می‌تواند به طور بالقوه سبب بسیاری از مشکلات شود. از کم بودن استکاک و در نتیجه خستگی بیشتر دوچرخه سوار گرفته تا بدترین موارد، لیز خوردن هنگام ترمز گرفتن و تصادف و موارد دیگر.

راهنمای خرید لاستیک دوچرخه یکی از مهم ترین چیزهایی است که هر دوچرخه سواری باید آن را بداند. در این مطلب با انواع لاستیک دوچرخه، سایز لاستیک دوچرخه مثل لاستیک دوچرخه المپیا یا لاستیک دوچرخه ۲۴ و ۲۶ ایتچ آشنا می‌شویم و می‌بینیم چه فاکتورهایی قیمت انواع لاستیک دوچرخه را مشخص می‌کند.

لاستیک دوچرخه یکی از مهم ترین بخش های دوچرخه به حساب می‌آید که تهیه آن به فاکتورهای گوناگونی مثل تناسب آن با نوع دوچرخه و یا مثلا نوع سواری ای که دوچرخه سوار انتظار دارد، بستگی دارد. اما به طور کلی یک قائده که همیشه باید رعایت شود این است که تایر باید همیشه با اندازه لبه طوقه یا چرخ هم تناسب داشته باشد.

 

 لاستیک دوچرخه عاج دار

 

لبه های عاج لاستیک دوچرخه نیز باید متناسب با نحوه ای که شما قصد دارید دوچرخه سواری کنید تیز باشند.  اما در همه موارد لاستیک ساییده شده و کهنه باعث می‌شود که کنترل دوچرخه سخت  و دشوار شود و در نتیجه سبب این شود که به نظر دوچرخه سوار، مسیر ناهوار باشد.

تازه مضاف بر این، یک لاستیک مندرس و از رده خارج شده می‌تواند بسیار خطرناک هم باشد و مثلا ممکن است در حین دوچرخه سواری بترکد و به خدای نا کرده به شما آسیبی وارد نماید.

این مسئله در مورد لاستیک دوچرخه بچگانه بسیار اهمیت می‌یابد چرا که اگر این اتفاق برای فرزندتان بیوفتد عواقب آن جبران ناشدنی خواهد بود. برای همین بهتر است که برای داشتن تجربه دوچرخه سواری بهتر و ایمن تری، لاستیک دوچرخه خوبی انتخاب نمایید.

 

قیمت انواع لاستیک دوچرخه

 

انواع لاستیک دوچرخه را بشناسید!

  • برجسته

این نوع از تایرهای دوچرخه دارای برجستگی هایی در طول آن است. این نوع تایر بسته به برجستگی رویش دارای کاربردهای مختلف و فروانی هستند که به آن دوچرخه ویژگی های خاصی اعطا می‌کند

  • مدل۱: تایر دارای برجستگی های بلندی میباشد که این برجستگی های بلند برای استفاده در مسیرها و زمین هایی که گیاهان در آن ها ریشه دوانده اند و یا مثلا مسیرهایی که صخره ای هستند بسیار کاربرد دارد و باعث می‌شود که دوچرخه سوار بتواند راحت تر این مسیرها را بپیماید.
  • مدل ۲: لاستیک اینگونه است که بر رویش برجستگی های کوچک ولی فراوانی موجود باشد. این مدل مورد استفاده در مسیرها و زمین های خاکی ماست زیرا، هرچه برجستگی ها کوچک تر باشد چسبندگی کم تر شده و در نتیجه سرعت پدال زدن دوچرخه سوار بیشتر می‌شود.
  • مدل ۳: تایرهایی هستند که برجستگی های بلند اما با فاصله ای در طول آن ها وجود دارد. این نوع از تایر مناسب استفاده در آب و هوای سخت است.
  • مدل ۴: تایرهایی است که برجستگی هایی پهن اما با فاصله از هم داشته باشد. این نوع تایر به درد استفاده در زمین های گلی است چرا که فاصله زیاد میان برجستگی ها به خروج سریعتر و نماندن گل و لای از میان برجستگی ها می‌شود.
  • مدل ۵: بعضی از تایرها برجستگی هایی از انتها پهن دارند. این برجستگی ها باعث می‌شد تا در گوشه ها دوچرخه عملکرد بهتری داشته باشد.

 

  • اسلیک

تایر نوع اسلیک تایری است که الگوی مقاومت بالا و قابل توجهی دارد اما در ظاهر صاف به نظر می‌رسد. این نوع از لاستیک در دوچرخه های کوهستانی، شهری، توریستی و جاده ای استفاده می‌شود و خلاصه همه فن حریف است.

کاربرد اصلی آن استفاده در مسیرهای خاکی، آسفالتی و صاف است. چرخ های اسلیک بر رویش شیارهای هفت مانندی دارد که به آن توانایی حرکت راحت تر و سریع تر در مسیرهای خیس و باران زده را می‌دهد.

  • نیمه اسلیک

این نوع از لاستیک سریع ترین نوع تایر است  و حداقل مقاومت چرخی را دارد و مرکزی صاف. شتابی که این لاستیک دارد هم بیشترین است. به همین دلایل هم هست که بر روی این تایر بیشترین عاج را قرار می‌دهند تا کنترل آن ساده تر شود. این نوع تایر برای استفاده در سطوح صاف و خارج از جاده طراحی شده.

  • عاج معکوس

به طور کلی داشتن عاج موجب بالا رفتن چسبندگی می‌شود و همچنین در مقابل چرخیدن مقاومت بیشتر. برای همین میان چسنبدگی و سرعت باید تعادل برقرار شود. لاستیک هایی که عاج معکوس دارند به طور طبیعی هم چسبندگی و هم مقاومت چرخشی خیلی بالایی دارند. این نوع از تایر برای رفت و آمد در مسیرهای خیلی سخت طراحی شده.

 

خرید انلاین انواع لاستیک دوچرخه

 

خرید اینترنتی لاستیک دوچرخه چگونه است؟

برای خرید لاستیک دوچرخه می‌توانید با کارشناسان سایت دوچرخستان تماس برقرار کنید. با توجه به نیازتان کارشناسان ما بهترین و مناسب ترین لاستیک دوچرخه را به شما پیشنهاد خواهند کرد. امیدواریم این راهنمای خرید لاستیک دوچرخه برایتان مفید بوده باشد و خرید خوبی داشته باشید.

۳.۳/۵ - (۳ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *