بسیاری از افراد از دوچرخه به عنوان وسیله نقلیه استفاده می کنند. لاستیک یکی از مهمترین اجزای دوچرخه است که باید متناسب با نوع دوچرخه و همچنین نوع سواری تهیه شود. تایر باید با اندازه لبه طوق یا چرخ نیز متناسب باشد.

لبه های عاج لاستیک نیز باید متناسب با نوع استفاده شما از دوچرخه تیز باشند. لاستیک ساییده و مندرس کنترل دوچرخه را دشوار می کند و باعث می شود مسیر ناهموار به نظر برسد. علاوه بر این بسیار خطرناک هم هست و ممکن است در حین سواری ترکیده و به شما آسیب وارد کند. برای تجربه سواری بهتر و ایمن تر بهتر است لاستیک مناسب دوچرخه خود را انتخاب نمایید.

انواع لاستیک دوچرخه

  • برجسته

تایرهای برجسته دارای انواع مختلف با کاربردهای خاص می باشد.

  • تایرهای دارای برجستگی بلند برای استفاده در زمین هایی که ریشه گیاهان در آن ها قرار دارد و صخره ها کاربرد دارند. این برجستگی ها چسبندگی بیشتری ایجاد می کنند.
  • تایرهایی که برجستگی های کوچک دارند برای استفاده در زمین های خاکی مناسب هستند زیرا سریع تر بوده و چسبندگی زیادی ایجاد نمی کنند.
  • تایرهایی که دارای برجستگی های بلند و فاصله دار هستند برای استفاده در شرایط سخت مناسب می باشند زیرا باعث تطابق بهتر در این شرایط خواهند شد.
  • برای جاده های صاف تایرهای پهن که برجستگی های محکم پدالی شکل دارند بهترین گزینه هستند.
  • برجستگی های پهن با فاصله ی زیاد برای گل و لای طراحی شده اند. فواصل زیاد منجر به خروج گل و لای از لابلای برجستگی ها می شود.
  • برخی تایرها دارای برجستگی های از انتها پهن می باشند. این برجستگی ها در گوشه ها عملکرد بهتری دارند.

 

  • اسلیک

این نوع تایر الگوی مقاومت قابل توجهی داشته و ظاهراً صاف به نظر می رسد. کاربرد آن ها در دوچرخه های کوهستان، شهری، توریستی و جاده ای است و برای استفاده در مسیرهای خاکی، آسفالت و صاف طراحی شده اند. اسلیک دارای شیارهای V شکل است که باعث می شود در جاده های خیس حرکت راحت تر و سریعتری داشته باشد.

  • نیمه اسلیک

این نوع تایر حداقل مقاومت چرخشی، مرکزی صاف و سریع ترین شتاب را دارد. جهت کمک به کنترل دوچرخه دارای بیشترین عاج می باشد. برای استفاده در سطوح صاف و خارج ازجاده طراحی شده اند.

  • با عاج معکوس

عاج یعنی چسبندگی بیشتر و همچنین مقاومت در برابر چرخیدن بیشتر، به همین دلیل باید بین مقدار چسبندگی و سرعت مورد نیاز خود تعادل برقرار کنید.

تایرهای با عاج معکوس مقاومت چرخشی بالا و چسبندگی بیشتری نسبت به انواع اسلیک دارند. اگر می خواهید در جاده های پر فراز و نشیب و پر از دست انداز دوچرخه سواری کنید بهترین انتخاب برای شما لاستیک های با عاج معکوس هستند.

خرید اینترنتی لاستیک دوچرخه

شما می توانید با توجه به نوع دوچرخه و نوع استفاده ی خود تایر مورد نیاز را با توجه به ویژگی ها و مشخصات فنی مندرج از سایت های معتبر اینترنتی خریداری کنید. این کار هم باعث صرفه جویی در زمان می شود و هم می توانید مشخصات هزاران تایر را بدون دردسر و خجالت کشیدن از فروشنده ببینید و بهترین را انتخاب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + هشت =