نمایش دادن همه 13 نتیجه

زنجیر دوچرخه شیمانو

زنجیر دوچرخه چیست و چه کاربردی دارد؟

زنجیر دوچرخه از بخش‌های به شدت مهم دوچرخه است و نقش مهمی را در دوچرخه ایفا می‌کند. در ادامه این مطلب زنجیر دوچرخه و کاربرد آن را بررسی خواهیم کرد و پس از آن به قیمت و خرید زنجیر چرخ دوچرخه خواهیم پرداخت. زنجیر دوچرخه، بخشی از دوچرخه است که به عنوان واسطه در دوچرخه کار میکند و رابط، بین طبق قامه جلو به خودرو و شانژمان عقب است که باعث میشود تا رکابی که شما میزنید تبدیل به نیرو محرکه شود و تعویض دنده ها به درستی اتفاق بیوفتد. تست زنجیر دوچرخه برای اینکه ببینیم زنجیر اصل است یا زنجیر دوچرخه ارزان و متفرقه است، بسیار آسان میباشد و شما کافیست به مدت 1 ماه از زنجیر تایر دوچرخه خود استفاده کنید و تغییرات ایجاد شده را مشاهده کنید، اگر رنگ زنجیر کمی تغییر کرده بود میتوانید متوجه شوید که زنجیر دوچرخه ای که تهیه کرده اید تقلبی بوده و از کیفیت خوبی بهره مند نشده است.   زنجیر دوچرخه چیست و چه کاربردی دارد؟   

زنجیر دوچرخه چیست و چه کاربردی دارد؟ 

زنجیر چرخ دوچرخه بخشی از دوچرخه است که نقش واسطه را در دوچرخه ایفا می‌کند. این بخش رابطی میان قامه جلو به خودرو و شانژمان عقب است که موجب می‌شود هنگامی که شما رکاب می‌زنید، نیرو به محرک تبدیل ‌شود و تعویض دنده‌ها به درستی انجام گیرد. برای اینکه ببینیم آیا زنجیر دوچرخه اصل است یا خیر، کافیست که به مدت یکماه از زنجیر تایر دوچرخه خود استفاده نمایید و تغییراتی که ایجاد می‌شود را مشاهده کنید. اگر زنجیر دچار تغییر رنگ شده بود می‌توانید بفهمید زنجیری که خریداری کرده‌اید تقلبی بوده و کیفیت پایینی دارد. کسانی که به طور حرفه‌ای دوچرخه سواری می‌کنند باید نحوه تعویض درست زنجیر چرخ دوچرخه را بلد باشند. چرا که اگر زنجیر نادرست و نامنظم تنظیم شده باشد، می‌تواند به قطعات دیگر دوچرخه هم آسیب وارد کند. لازم به ذکر است که زنجیر دوچرخه کوهستان و دوچرخه‌های کوچک و معمولی بسیار با یکدیگر متفاوتند. اگر می‌خواهید رکاب‌زنی خوبی را تجربه کنید، بهتر است به سراغ زنجیرهای حرفه‌ای‌تر بروید. 

قیمت زنجیر دوچرخه

همانطور که پیش از این اشاره کردیم، زنجیر بخش بسیار مهمی از دوچرخه است که نقش واسطه را میان بخش‌های مهم ایفا می‌کند. قیمت زنجیر دوچرخه به نوع و مدل آن بستگی دارد و زنجیرهای برندهای مختلف قیمت‌های متنوعی دارند. به عنوان مثال قیمت زنجیر دوچرخه 24 و دوچرخه 32 با یکدیگر متفاوت است. 

خرید زنجیر دوچرخه 

فروشگاه‌های زیادی وجود دارند که می‌توانید زنجیر دوچرخه خود را از آن‌ها تهیه کنید. اما در هنگام خرید دقت داشته باشید، کالایی که خریداری می‌کنید اصل و باکیفیت باشد‌. چرا که استفاده از زنجیر چرخ بی‌کیفیت و تقلبی می‌تواند به قسمت‌های دیگر دوچرخه هم آسیب بزند. تعویض زنجیر دوچرخه دنده ای برای کسانی که به نادرستی از دوچرخه های حرفه ای خود نگهداری میکنند، امری واجب است زیرا، اگر تنظیم زنجیر دوچرخه شما نامنظم باشد و تمیزی مورد نظر را نداشته باشد امکان اینرا دارد تا قطعات دیگر دوچرخه شماهم آسیب ببینید. گفتنی است که زنجیر دوچرخه کوهستان و زنجیر دوچرخه کوچک بسیار از نظر کیفیت متفاوت است و سعی کنید در حین خرید به سراغ زنجیر دوچرخه دنده ای حرفه ای بروید تا رکابزنی خوبی را تجربه کنید.
33%

ابزار تعمیر و نگهداری

آچار زنجیر چرخ دوچرخه مارک ZTTO

199.990 تومان