نمایش دادن همه 12 نتیجه

زین دوچرخه

زین دوچرخه چیست و آنرا بیشتر بشناسید!

زین دوچرخه انواع مختلفی دارد و اگر از علاقمندان به دوچرخه سواری هستید و زیاد از دوچرخه استفاده می‌کنید، بهتر است با انواع آن‌ها آشنا شوید. در ادامه مطلب انواع مدل‌های زین‌ را بررسی خواهیم کرد. زین دوچرخه، قسمتی از دوچرخه است که دوچرخه سوار میتواند به راحتی بر روی نشیمنگاه دوچرخه بنشیند و به دوچرخه سواری خود در انواع مختلف محیطی بپردازد. زین دوچرخه انواع مختلفی دارد که هر کدام، کاربرد خاص خودشان را دارند و باید در زمان و مکان مناسب از آن استفاده شود، در غیر این صورت موجب خستگی بیش از حد و ایجاد عارضه های بدنی میشود. از انواع زینهای دوچرخه میتوان به: زین دوچرخه طبی، زین دوچرخه پهن، زین دوچرخه مخصوص بانوان و زین دوچرخه ژله ای اشاره کرد که هر کدام برای استفاده باید از کیفیت بالایی برخورار باشند. زین دوچرخه یکی از بخش‌هایی است که با بدن ارتباط مستقیم دارد و وزن بدن دوچرخه‌سوار را تحمل می‌کند. همانطور که در ابتدای مطلب اشاره کردیم، زین‌ها انواع مختلفی دارند که شما می‌توانید هر کدام را که خواستید از فروشگاه‌ها تهیه کنید‌. اما عوامل مختلفی وجود دارند که در انتخاب بهترین و مناسب‌ترین زین نقش دارند. از جمله این عوامل می‌توان به جنسیت، ساختار و شکل بدن و نوع دوچرخه سواری اشاره کرد. انتخاب نوع نامناسبی از زین سبب درد در ناحیه لگن خواهد شد و لذت سفر را کاهش خواهد داد.   انواع زین دوچرخه   

انواع زین دوچرخه 

از انواع زین دوچرخه می‌توان به زین راحت، زین بزرگ و زین پهن اشاره نمود. 

زین راحت

زین‌های راحت از پرطرفدارین زین‌های موجود در بازارند. چرا که در ساخت آن‌ها از بالشتک‌های بسیار نرمی استفاده شده که لگن دوچرخه سوار را در حالتی راحت و مناسب قرار می‌دهد. این زین لرزش‌های ناشی از ناهمواری جاده را به خود جذب کرده و سبب راحت‌تر شدن دوچرخه سواری می‌شود. 

زین بزرگ

زین‌های بزرگ نوع دیگری هستند که به دلیل بزرگی زین محبوبیت پیدا کرده‌اند. چرا که بزرگ بودن سطح زین دوچرخه، نشستن را برای افراد آسان‌تر می‌کند.

زین پهن

زین‌های پهن به‌گونه‌ای طراحی شده‌اند که در مقابل سایر زین‌ها بزرگ‌تر و پهن‌تر هستند و سطح مناسبی را برای نشستن دوچرخه سوار فراهم می‌کنند. هنگام استفاده از این نوع زین، فشار کمتری به اندام‌های دوچرخه سوار وارد می‌شود و می‌تواند مسافت بیشتری را با دوچرخه طی کند. 

خرید زین دوچرخه 

جهت خرید زین دوچرخه می‌توانید به فروشگاه‌های سطح شهر یا فروشگاه‌های معتبر اینترنتی مراجعه کنید. هنگام خرید دقت داشته باشید که زین با کیفیت مطلوب را تهیه کنید‌. چرا که یک زین تقلبی می‌تواند به سایر قطعات دوچرخه آسیب زده و عملکرد آن را دچار اختلال کند. در فروشگاه های دوچرخه میتوانید زین دوچرخه ارزان را مشاهده کنید که در با نامهای متفرقه به فروش میروند اما نکته ای که حائز اهمیت است، این است که مشخصات زین خوب دوچرخه باید قابلیت تنظیم ارتفاع را داشته باشد و تا در مسیرهای مختلف و برای سنهای مختلف قابل تغییر باشد. شما دوستان عزیز که قسط خرید زین دوچرخه توریستی و زین دوچرخه توریستی را دارید، کایفیست همین الان وارد سایت دوچرخستان شوید و مشخصات زین خوب دوچرخه را بخوانید و نسبت به سلیقه خودتان یکی از انواع زین دوچرخه را خریداری نمایید.