نمایش دادن همه 16 نتیجه

طبق قامه دوچرخه حرفه ای

طبق قامه دوچرخه چیست و آنرا بیشتر بشناسید!

طبق قامه دوچرخه یکی از قطعات اساسی و مهم سیستم حرکتی دوچرخه است. نیرویی که به طبق قامه وارد می‌شود، به واسطه زنجیر چرخ به خودرو عقب دوچرخه منتقل شده و در نتیجه موجب حرکت می‌شود. یک طبق قامه استاندارد مناسب تاثیر زیادی در روان‌ و راحت رکاب زدن شما دارد و می‌تواند تجربه یک دوچرخه سواری لذت بخش را برای شما به ارمغان بیاورد.  برای آشنایی بیشتر با طبق قامه و انواع آن، تا انتهای مطلب با ما همراه باشید. طبق قامه دوچرخه، یکی از مهمترین و معروفترین قسمت یک دوچرخه است زیرا، این قسمت وظیفه حمل خودرو، رکاب و پدال را دارد که نقش مهمی را در دوچرخه ایفا میکند. طبق قامه دوچرخه را برندهای زیادی تولید میکنند که شما میتوانید در بازارها طبق قامعه متفرقه و برند را ببینید و نسبت به نیاز خود لوازم مورد نظر خود را تهیه کنید. قیمت طبق قامه دوچرخه ارزان، در کنار ویژگیهای مثبتی که دارد، ضعفهای منحصربه فردی هم دارد که ممکن است بعد از استفاده طولانی مدت دچار خرابی شود و مجبور شوید بجای تعمیر آن به سراغ تعویض طبق قامه دوچرخه بروید و هزینه گزافی را پرداخت کنید.   انواع طبق قامه دوچرخه  

انواع طبق قامه دوچرخه

طبق قامه دوچرخه براساس شاخصه‌های زیر به انواع گوناگونی تقسیم می‌شود:
  • سیستم دنده
  • سایز دوچرخه
  • جنس طبق قامه 
  •  نوع رکاب
براساس سیستم دنده دوچرخه، طبق قامه به دو دسته طبق قامه تک سرعته و چند سرعته تقسیم می‌شود. دوچرخه‌ تک سرعته ساده‌ترین نوع دوچرخه است که طبق آن تنها یک سینی دارد؛ اما دوچرخه‌های چند سرعته معمولا دارای سه طبق قامه هستند که دوچرخه سوار می‌تواند با تغییر جایگاه زنجیر بر این طبق‌ها، سرعت دوچرخه را تغییر بدهد. از آن جایی که طبق قامه درست در وسط فرم دوچرخه قرار می‌گیرد، باید در هنگام خرید این قطعه حتما به تناسب آن با سایز دوچرخه توجه داشته باشید. کروم، استیل، آلومینیوم و کربن از رایج‌ترین جنس‌های طبق قامه دوچرخه هستند. اگر تمایل به خرید قطعه‌ای ارزان اما مقاوم دارید، توصیه می‌کنیم از قامه‌هایی که از جنس فیبر کربن ساخته شده‌اند استفاده کنید. اغلب طبق قامه‌ها برای دوچرخه‌های رکاب دار تولید شده‌اند، اما برخی دوچرخه‌ها نیز به دوچرخه‌های بدون رکاب شناخته می‌شوند که برای استفاده از آن‌ها باید از کفش‌های مخصوص استفاده کنید.

سخن آخر

در این بخش به معرفی طبق قامه دوچرخه پرداختیم و انواع آن‌ را بررسی کنیم. شما می‌توانید برای خرید طبق قامه دوچرخه و آگاهی یافتن از قیمت آن، از خدمات وب سایت ما استفاده کنید. علاوه بر این، در فروشگاه اینترنتی ما می‌توانید دیگر قطعات مهم مورد نیاز خود، همچون توپی تنه دوچرخه، بلبرینگ توپی تنه دوچرخه و... را نیز با اطمینان خریداری نمایید. لوازم دوچرخه طبق قامه به دلیل اینکه یکی از قسمتهای مهم دوچرخه است، از قیمت های بالایی برخوردار است که سایت دوچرخستان پیشنهاد میکند تا برای خرید طبق قامه به سراغ: طبق قامه دوچرخه ویوا و طبق قامه دوچرخه شیمانو که برندهای معروف و با کیفیت هستند بروید. همچنین این نکته را هم باید بدانید که اگر به خوبی از لوازم دوچرخه خود به خصوص طبق قامه محافظت نکنید، ناچار میشوید تا به سراغ تعمیرات بروید و سرویس طبق قامه دوچرخه و تنظیم طبق قامه دوچرخه را انجام دهید.
5%