نمایش دادن همه 3 نتیجه

فرمان دوچرخه

فرمان دوچرخه چیست و چه کاربردی دارد؟

فرمان دوچرخه یکی از مهمترین و کاربردی‌ترین قطعات دوچرخه است که نقش مهمی در کنترل و هدایت این وسیله برعهده دارد. دوچرخه‌های مختلف بسته به کارکردشان و مسیری که قرار است طی کنند، از فرمان‌های گوناگونی استفاده می‌کنند که در برخی جزئیات تفاوت‌هایی با هم دارند. برای آشنایی با انواع فرمان دوچرخه و خرید آن‌، تا انتهای مطلب با ما همراه باشید. برای تهیه و مشاهده انواع دنده دوچرخه حرفه ای وارد سایت دوچرخستان شوید و انتخاب درستی داشته باشید. فرمان دوچرخه یکی از قسمت های مهم هر دوچرخه است که اگر از کیفیت خوبی برخوردار نباشد، فرد دوچرخه سوار نمیتواند دوچرخه سواری خوبی را تجربه کند. اگر شما دوچرخه سوار حرفه ای هستید و به دنبال این هستید که چه فرمانی را تهیه کنید، ما در ادامه در سایت دوچرخستان انواع فرمان دوچرخه را به شما معرفی کرده ایم. بهترین نوع فرمان دوچرخه زمانی مشخص میشود که شما نسبت به کاربردی که نیاز دارید فرمان دوچرخه را انتخاب کنید. امروزه فرمانهایی که در بازار موجود است شامل: فرمان دوچرخه کوهستان، فرمان دوچرخه کورسی یا مسابقه ای، فرمان دوچرخه شهری و فرمان دوچرخه دانهیل میشود. فرمان دوچرخه

آشنایی با فرمان دوچرخه و خرید آن‌

فرمان در دوچرخه‌های گوناگون، بسته به کارکرد دوچرخه می‌تواند متفاوت باشد. در مجموع چند ویژگی اساسی وجود دارد که در هنگام خرید یا تعویض فرمان  باید در نظر بگیرید :
  • پهنای فرمان
  • مواد سازنده
  • خمیده یا صاف بودن فرمان 
  • سایز بست
این شاخصه‌ها در فرمان‌های مختلف، متفاوت است. برای مثال فرمان دوچرخه مسابقه‌ ای عموما کوتاه‌تر از فرمان دوچرخه شهری است. چراکه هرچه پهنای فرمان بیشتر شود، کنترل آن آسان‌تر خواهد بود اما تغییر مشیر در پیچ‌های تند کمی دشوار می‌شود. فرمان دوچرخه‌های کوهستانی اغلب از جنس آلومینیوم ساخته می‌شوند، آلیاژی سبک و در عین حال مقاوم که عمر مفید بالایی هم دارد. خمیده یا صاف بودن فرمان اما اغلب به خواست دوچرخه سوار بستگی دارد. برخی افراد علاقه مند هستند از فرمان‌های خمیده استفاده کنند اما عده‌ای دیگر در هنگام استفاده از فرمان‌های صاف، احساس راحتی بیشتری می‌کنند. بنابراین در هنگام خرید و تعویض فرمان توصیه می‌کنیم حتما نوع دوچرخه و راحت بودن خود را در هنگام دوچرخه سواری در نظر بگیرید. این مسئله در هدایت و کنترل بهتر دوچرخه، نقش مهمی دارد.

سخن آخر

در این بخش به شاخصه‌های مهم یک فرمان دوچرخه استاندارد پرداختیم و ویژگی‌های این قطعه را در دوچرخه‌های مختلف بررسی کردیم. شما می‌توانید برای تعویض و خرید این قطعه مهم و حیاتی از خدمات وب سایت ما استفاده کنید. ما تلاش کردیم تا مجموعه کاملی از انواع فرمون دوچرخه مسابقه ای، شهری، کوهستانی و... را فراهم کنیم تا بتوانید با خیال راحت از بین آن‌ها انتخاب نمایید. فرمان دوچرخه ارزان چیزی است که امروزه بر روی دوچرخه های متفرقه میبینید و ما اصلا به شما خرید فرمان دوچرخه بی کیفیت و متفرقه را پیشنهاد نمیکنیم زیرا، زمانی که فرد از فرمان ایرودینامیک دوچرخه استفاده کند به خوبی کنترل دوچرخه را در دست دارد و به دوچرخه خود مسلط است. اگر شما هم زیاد با دوچرخه خود به مناطق پر چالش سفر میکنید حتما میبایستی تنظیم فرمان دوچرخه و تعمیر فرمان دوچرخه را آموزش ببینید تا وقتی که دوچرخه شما دچار آسیب در قسمت فرمان شد بتوانید آنرا سرپا کنید و به مسیر خود ادامه دهید. شما دوستان میتوانید برای خرید فرمان دوچرخه از طریق فروشگاه دوچرخستان اقدام کنید و بهترین فرمان دوچرخه را خریداری کنید.