راهنمای خرید لباس دوچرخه سواری را کامل بدانید!

راهنمای خرید لباس دوچرخه سوار

راهنمای خرید لباس دوچرخه سواری بانوان و آقایان را بخوانید!

راهنمای خرید لباس دوچرخه سواری: برای شروع دوچرخه سواری در جاده یا کوهستان به بیش از یک دوچرخه مناسب نیاز دارید. چرا که با لباس مناسب دوچرخه سواری، تجربه بسیار راحت تری در دوچرخه سواریتان خواهید داشت. و این بدون ذکر مهمترین قسمت لباس دوچرخه سواری شماست: کلاه ایمنی دوچرخه! اما چگونه می‌توان از بین همه گزینه‌ها انتخاب کرد؟ در این مقاله از سایت دوچرخستان به این سوال پاسخ می‌دهیم.

خرید کلاه دوچرخه سواری جاینت مدل آلی G-80

دوچرخه سواری با کلاه ایمنی و مزایای آن و اهیمت آن را همه می‌دانند. اما بد نیست بدانید که علاوه بر آن شورت دوچرخه سواری و دستکش مناسب دوچرخه سواری می‌تواند سواری شما را بسیار دلپذیرتر کند. این چیزی است که تعداد کمی از مبتدیان در نظر دارند. اما لباس دوچرخه سواری فقط محدود به این کاربردها نیست. مثلا لباس تیم ملی دوچرخه سواری ایران در موفقیت این تیم‌ تاثیر بسازایی دارند.

همه فعالیت‌های ورزشی ای که در دنیا وجود دارند برای جلوگیری از آسیب خوردن ورزشکار و یا جراحت احتمالی در حین انجام آن فعالیت، لباس مخصوص و تجهیزات مخصوص خود را دارند که استفاده ازشان ضروری و الزامی است.

 

راهنمای خرید لباس دوچرخه سواری بانوان

 

همانطور که می‌دانید دوچرخه سواری نیز یک ورزش حرفه ای محسوب می‌شود و پس به همین دلیل نیز طبیعی است که این ورزش نیز لباس مخصوص خود را داشته باشد. از لباس دوچرخه سواری هم برای مسابقات حرفه ای استفاده می‌شود و هم انواع لباس دوچرخه سواری ارزان تر حتی برای گشت و گذار در شهر نیز مورد استفاده است.

همانطور که خودتان می‌دانید استفاده از این لباس‌های مخصوص ورزش‌ها هیچگاه اجباری نیست و بر همین قائده استفاده از لباس مخصوص دوچرخه سواری هم اجباری نیست هم همان طور که گفته شد بهتر است برای راحتی و احتیاط و جلوگیری از جراحت و غیره، از این نوع لباس‌ها استفاده کنید.

خرید لباس دوچرخه سواری زنانه لیو اورجینال

با این حال باید بدانید که شما می‌توانید بدون کفش مخصوص دوچرخه سواری یا دستکش مخصوص این ورزش به دوچرخه سواری مشغول شوید و هیچ اتفاق خاصی هم برایتان به احتمال زیاد نخواهد افتاد؛ مخصوصا که اگر سفرتان کوتاه باشد یا در حال مسابقه دادن نباشید. با این حال بهتر است که با احتیاط برانید. در ضمن این لباس‌ها در مارک‌ها و برندهای متفاوتی تولید می‌شوند. مثلا لباس دوچرخه سواری اسکات یا لباس دوچرخه سواری استوک.

 

مزایا استفاده از لباس دوچرخه سواری

 

چرا استفاده از لباس دوچرخه سواری توصیه می‌شود؟

لباس دوچرخه سواری اورجینال مثل خود ورزش دوچرخه سواری بوده، بدین معنی که سازگار است با فرم استفاده از این وسیله که یعنی آزادی کاملی در اختیارتان است. این لباس‌های مخصوص به محض پوشیدن شکل و فرم بدن را به خود می‌گیرند و به همین دلیل هیچگونه مزاحمتی برای شما ایجاد نخواهند کرد.

در ضمن این لباس‌ها موقع حرکت با شما همزمان حرکت می‌کنند به گونه ای که حس خواهید کرد که انگار این لباس پوست دومتان است و جزئی از بدنتان. این ویژگی مهم بویژه در قسمت پاها به شدت مهم است چرا که پاها در هنگام دوچرخه سواری بیشترین حرکت ممکن را دارند و استکاک زیادی تولید می‌کنند که استفاده از این لباس مخصوص باعث میشود این نیرو کمتر تولید شود.

یکی دیگر از ویژگی‌های مهم این لباس‌ها ویژگی ضد تعریق بودن آن‌ها است. لباس‌های دوچرخه سواری بانوان و اقایان از موادی درست شده اند و جنسی دارند که باعث می‌شود عرق تولیدیتان با گرمای خود بدن شما تبخیر شود و در نتیجه اثری از خیسی ناشی از تعرق بر روی لباس باقی نخواهد ماند. از طرف دگیر شورت مخصوص دوچرخه سواری نیز در قسمت پایین و قسمت خشتک دارای پد و همچنین فوم ضخیمی است که باعث می‌شود از ضربه خوردن به نقاط حساس بدن در هنگان دوچرخه سواری جلوگیری به عمل آید و در مواقع حکم نوعی محافظ نرم را بازی می‌کند.

خرید لباس دوچرخه سواری زمستانه بورا

انواع لباس دوچرخه سواری به چند دسته تقسیم میشوند؟

لباس دوچرخه سواری به طور کلی و در ساده ترین حالت ممکن عبارت است از یک شلوارک یا شلوار تنگ، یک عدد پیراهن جذب، دستکش مخصوص دوچرخه سواری، جوراب جذب و کوتاه و در نهایت کفش مخصوص که باعث می‌شود پدال زدن برایتان آسان تر شود. در زیر به توضیح کوتاه هرکدام از این آیتم‌ها می‌پردازیم تا یک راهنمای خرید لباس دوچرخه سواری جامع و کامل را به شما ارائه داده باشیم.

  • پیراهن دوچرخه سواری

جنس پیراهن لباس دوچرخه سواری به طور معمول از پلاستیک و یا پشم مرنوس است. این پیراهن‌ها به طور معمول یقه ای بلند دارند که کاربرد این یقه بلند برای محافظت از پوست دوچرخه سوار در برابر نور خورشید است.

همچنین این نوع پیراهن‌ها در انواع مدل‌های آستین بلند و آستین کوتاه تولید می‌شوند. اما به طور کلی همه پیراهن‌های مخصوص دوچرخه سواری مقام به آب هستند و همچنین در برای آب و هوای سخت نیز مقاومت خوبی از خود نشان می‌دهند.

  • شلوارک دوچرخه سواری

شلوارک مخصوص دوچرخه سواری به طور کلی از جنس ماده ای به اسم لاکرا است. همچنین همانطور که در بالاتر به آن اشاره کردیم این شلوارک‌ها پد و یا لایه ای داخلی هم در درونشان دارند. به طور کلی این شلوارک به نوع کلی تقسیم می‌شوند.

نوع اول بندی در داخلش دارد و نوع دوم در عوض دارای دو بند است. مدل‌های دو بندی به طور کلی راحت تر هستند. در ضمن بیشتر لباس‌های دوچرخه سواری بانوان به جای شلوارک از شلوارهایی تنگ با همین ویژگی‌ها استفاده می‌کنند.

  • دستکش دوچرخه سواری

دستکش‌های مخصوص دوچرخه سواری به طور کللی از چرم ساخته می‌شوند و در ضمن بافت نرمی ‌دارند. این دستکش‌ها از دست دوچرخه سوار در مقابل سرما و ضربه محافظت می‌کنند. لازم به ذکر است که بعضی از این دستکش‌ها بدون انگشت هستند.

  • جوراب دوچرخه سواری

جوراب‌های دوچرخه سواری نازک و ضد تعریق بوده و دارای لایه ای ضخیم در قسمت کف هستند. در فصول سرد به جای جوراب‌های نازک از جوراب‌های پشمی مرینوس استفاده می‌شود.

  • کفش دوچرخه سواری

کفش مخصوص دوچرخه سواری در پدال زدن به دوچرخه سوار کمک می‌کند و باعث می‌شود تا انرژی کمتری مصرف شود. این کفش‌ها یک بخش مخصوص دارند که برای بستن پل پنجه است. پس از نصب پنجه پای دوچرخه سوار در آن فیکس می‌شود و فرد می‌تواند با قدرت و اطمینان خاطر بیشتری رکاب بزند.

خرید کیلومتر شمار دوچرخه ٣٧ کاره cateye padrone smart

در راهنمای خرید لباس دوچرخه سواری به چه نتیجه ای رسیدیم؟

لباس دوچرخه سواری برای استفاده یکی از ابزارهای ضروری دوچرخه سواری است که داشتن آن به شدت توصیه می‌شود. شما می‌توانید برای خرید لباس دوچرخه سواری مشهد با نمایندگان فروش ما تماس بگیرید. امیدواریم این راهنمای خرید لباس دوچرخه سواری به شما کمک کرده باشد.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *