جاینت یک برند تایوانی تولید کننده ی دوچرخه های کوهستان و جاده است. این برند در بین رقیبان هم رده ی خود فروش بسیار بالا و محبوبیت فراوانی دارد. جاینت با ایجاد تنوع در مدل ها و کیفیت ساخت بالا توانسته طی سالیان طولانی در صدر باقی بماند.

این کمپانی هرسال حدود ۷ میلیون دوچرخه تولید و به تمامی کشورهای دنیا صادر می کند. این برند یکی از معروف ترین و معتبرترین برندهای دوچرخه در سراسر دنیا می باشد. همانطور که گفته شد این کمپانی عمدتاً دوچرخه های کوهستان و جاده تولید می کند اما سایر مدل ها نیز به تازگی وارد خط تولید این کمپانی مشهور شده اند.

انواع دوچرخه جاینت

 1. On-Road

این نوع دوچرخه ها مخصوص تردد در جاده های صاف و آسفالت می باشند. از انواع On-Road می توان برای مسابقه و تردد در شهر نیز استفاده نمود.

 1. Off-Road

دوچرخه های مخصوص تردد در کوهستان و جاده های پر فراز و نشیب.

 1. X-Road

دوچرخه هایی که می توان در همه ی جاده ها از آن ها استفاده کرد. انواع X-Road نیمه حرفه ای هستند.

 1. BMX

این دوچرخه ها در اندازه های کوچک مخصوص کودکان و نوجوانان طراحی و تولید می شوند.

انواع مدل های دوچرخه جاینت

تمامی مدل های جاینت قابل استفاده برای بانوان و آقایان می باشند البته در برخی مدل ها تفاوت هایی در طراحی دوچرخه های مخصوص بانوان با دوچرخه های مخصوص آقایان وجود دارد. در ادامه برخی از بهترین و محبوب ترین مدل های تولیدی این کمپانی را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

 • Escape

مدل On-Road با تجهیزات معمولی برای کاربرد شهری بسیار مناسب است. جنس بدنه آلومینیومی است و ۲۷ دنده دارد. مناسب برای آقایان و بانوان با سایز بندی XS تا XL می باشد.

 • ATX

مدل Off-ROAD با تجهیزات معمولی مخصوص کوهستان. ۲۴ دنده دارد و بدنه آلومینیومی آن فوق العاده سبک و با کیفیت است. اگر به دنبال دوچرخه ای با قیمت متوسط و کیفیت عالی می گردید این مدل می تواند پاسخگوی نیازهای شما باشد. سایز بندی از XS تا L است.

 • SCR1

مدل On-Road با تجهیزات معمولی مناسب برای تردد شهری. سایز بندی در این مدل کمی متفاوت تر از بقیه ی مدل ها است زیرا این مدل طرفداران فراوانی در بین تمامی سنین دارد. سایز بندی از S تا  L  می باشد. SCR 1 دارای ۲۷ دنده است.

 • Revel 2

مدل Off-ROAD با تجهیزات معمولی مخصوص کوهستان. همانند تمامی مدل های مخصوص کوهستان جنس بدنه آلومینیومی و فوق العاده سبک و با کیفیت است. سایز بندی از XS تا XL بوده و ۲۱ دنده دارد.

 • XTC

مدل Off-ROAD با تجهیزات نیمه حرفه ای مخصوص کوهستان. بدنه آلومینیومی، سایزبندی از XS تا L و ۲۲ دنده دارد.

 • TCX SLR

مدل X-Road با تجهیزات نیمه حرفه ای مخصوص تردد در شهر و کوهستان. این دوچرخه ی فوق العاده و پرطرفدار دارای بدنه ای آلومینیومی بوده و ۱۱ دنده دارد. سایز بندی از S تا XL می باشد.

 • Propel Advanced 

مدل On-Road با تجهیزات حرفه ای مخصوص مسابقات. بدنه از جنس کربن است و سایز بندی از XS تا XL می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + هفده =