اگر تا بحال دوچرخه نداشته اید و قصد خرید این وسیله ی جذاب و پرطرفدار را دارید با طیفی گسترده و وسیع از برندها، مدل ها و فروشگاه ها روبرو خواهید شد. طبیعی است که انتخاب در این بازار متنوع برای شما سخت است. این انتخاب در زمان خرید دوچرخه دست دوم سخت تر هم می شود بنابراین لازم است که اطلاعات کافی در مورد نحوه ی خرید دوچرخه دست دوم را داشته باشید تا کلاه سرتان نرود!

خرید دوچرخه دست دوم

به جرأت می توان گفت دوچرخه یکی از بزرگترین اختراعات بشر است. این وسیله با سرعتی حدود ۲ تا ۵ برابر راه رفتن معمولی حرکت می کند، سیستم ایمنی بدن شما را تقویت کرده و نوعی ورزش هوازی محسوب می شود که می تواند سیستم قلب و عروق شما را نیز تقویت کند و علاوه بر این یک وسیله ی حمل و نقل بدون سوخت نیز محسوب می شود، خرج زیادی ندارد، برای محیط زیست مضر نیست و هزاران مزیت دیگر.

این وسیله ی گرانبها و محبوب ارزان نیست. در واقع اگر بخواهید دوچرخه ای مناسب با طول عمر بالا خریداری کنید باید هزینه ی زیادی بپردازید. برای پرداخت هزینه ی کمتر دو راه حل وجود دارد اول اینکه از برندی نامعتبر و ارزان قیمت خرید کنید که همه می دانیم این کار ارزشش را ندارد و دوم اینکه دوچرخه دست دوم بخرید.

در بسیاری از سایت ها و حتی فروشگاه ها دوچرخه های دست دومی وجود دارند که صاحبان آن ها به دلایل شخصی قصد فروش دارند. خرید دوچرخه دست دوم در صورتیکه اطلاعات کافی داشته باشید بسیار مقرون به صرفه و مفید خواهد بود.

نکات مهم در هنگام خرید دوچرخه دست دوم

  • حتماً در هنگام خرید تا ۴ روز حق پس دادن از صاحب دوچرخه بگیرید. در این ۴ روز از وسیله استفاده کنید و در صورتیکه مشکلی داشت آن را پس دهید.
  • بدنه مهمترین قسمت دوچرخه است. دقت کنید که بدون خط و خش بوده و از آلیاژ مرغوب درست شده باشد.
  • زنجیر نباید شل و گشاد باشد.
  • لاستیک ها را بررسی کنید. هرقدر میزان خوردگی آج ها بیشتر باشد یعنی دوچرخه بیشتر استفاده شده است.
  • به هیچ وجه فریب تجهیزات اضافی مانند چراغ، قمقمه و …. را نخورید.
  • قسمت های آچار خور را مورد بررسی قرار دهید که رنگ رفتگی و خوردگی نداشته باشند.
  • طوق جلو را چرخانده و از بخش کرپی دوچرخه را بلند کنید. در این هنگام نباید هیچ لرزشی احساس کنید.
  • طوق عقب را چرخانده و از بخش زین دوچرخه را بلند کنید. باز هم نباید هیچ لرزشی احساس شود.
  • دنده ها نیز باید چک شوند. سوار دوچرخه شوید و تک تک دنده ها را امتحان کنید تا از سالم بودن آن ها مطمئن شوید.

قیمت دوچرخه دست دوم

قیمت دوچرخه دست دوم بستگی به مقدار استفاده، مدل و سالم بودن دوچرخه دارد اما به طور کلی ارزان تر از دوچرخه های نو هستند. اگر نمی خواهید برای خرید دوچرخه خیلی هزینه کنید بهترین راه حل خرید یک دوچرخه دست دوم است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + 9 =