راهنمای خرید دوچرخه توریستی برای سفرهای طولانی

راهنمای خرید اینترنتی دوچرخه توریستی

راهنمای خرید دوچرخه توریستی استاندارد و حرفه ای

دوچرخه در انواع و اقسام شکل ها و کاربردها موجود است. دوچرخه های کوهستان برای مسیرهای ناهموار و کوهستانی مناسب هستند، دوچرخه های شهری برای پیمودن مسیرهای کوتاه و آسفالت شده و غیره در این میان یک نوع دوچرخه دیگر مانند : دوچرخه کوهستان دانهیل جاینت گلوری ۲ نیز وجود دارد که اسمش دوچرخه توریستی است.

این نوع دوچرخه بهترین گزینه برای تردد مسیرهای طولانی و مسافت های زیاد است. خوبی این نوع دوچرخه ها این است که برای یافتن مدلی مناسب نیاز نیست مبلغ سنگینی پرداخت کنید و با قیمتی معقول قادر خواهید بود تجهیزاتی مناسب و دوچرخه ای خوب پیدا کنید. این در صورتی است که اطلاعات مناسب را داشته باشید و ما هم در این راهنمای خرید دوچرخه توریستی بهترین اطلاعات ممکن را در اختیار شما می گذاریم.

طیف وسیعی از دوچرخه های توریستی ارزان و دوچرخه های توریستی حرفه ای برای ارائه به شما موجود است. مثلا می توان به دوچرخه های کلاسیک توریستی ای که با فولاد ساخته شده اند اشاره کرد که طرفداران زیادی دارد یا مثلا می توان دوچرخه های هیبریدی و الکتریکی توریستی را هم معرفی کرد. در این مقاله از سایت دوچرخستان به بعضی از قابلیت های دوچرخه های توریستی و همچنین چند فاکتور مهم برای استفاده از این نوع از دوچرخه ها اشاره می کنیم تا دید بهتری نسبت به این محصول داشته باشید.

 

ویژگی یک دوچرخه توریستی حرفه ای

 

ویژگی یک دوچرخه توریستی حرفه ای و مقاوم چیست؟

  • قابلیت حمل با سایر وسایل نقلیه

یکی از قابلیت های مهم هر دوچرخه توریستی ای این است که بتوانید آن را با خود حمل کنید. اگر می خواهید با ماشین خودتان به سفر بروید بهتر است که تجهیزات مورد نظر حمل دوچرخه را از پیش خریداری کنید. نکته دیگر این که اگر قصد دارید به کشور دیگری بروید حتما از شرایط دوچرخه برای شرایط مقصد مطمئن شوید.

  • سیستم تعلیق مناسب

در صورتیکه می خواهید به دل طبیعت بزنید و مسیرهای کوهستانی یا جنگلی مقصد شماست، بهتر است از دوچرخه کوهستانی با تعلیق مناسب استفاده نمایید. در طبیعت شما با جاده هایی ناهموار و پر از دست انداز روبرو خواهید شد.

برای همین مهم است که دوچرخه شما توان تحمل این نوع از مسیر را داشته باشد. در عوض اگر مسیر شما جاده های آسفالتی هستند، دوچرخه ای با تایرهای نازک مناسب تر می باشد. حتما قبل از استفاده از دوچرخه از عوارض زمین مطمئن شوید.

  • تجهیزات و قطعات اضافه

بهتر است پیش از هر سفری از داشتن و همچنین سلامت تجهیزاتی مانند ست دنده، رنگ و اندازه چرخ ها و مطمئن باشید. از ترکبند هم غافل تشوید که یکی از مهم ترین تجهیزات برای دوچرخه های توریستی است. برخی از دوچرخه های توریستی فاقد ترکبند بوده و برخی دیگر ترکبندهای با کیفیتی ندارند. در نتیجه قابلیت تحمل بار در مسافت های طولانی را نخواهند داشت.

  • تایر های مناسب با انواع شرایط آب وهوایی

بهتر است لاستیک های این نوع از دوچرخه تا حدی ضخیم باشند. لاستیک های خیلی نازک برای جاده های خاکی مناسب نیستند و به همین دلیل لاستیک هایی با ضخامت متوسط بهترین گزینه برای جاده های اسفالت و خاکی هستند. این را هم بدانید که قدیم ها چرخ ها با دست ساخته میشدند و دقت و کیفیت بسیار بالایی داشتند اما امروزه چرخ ها با ماشین و در کارخانه ساخته می شوند و دقت انواع دست ساز را ندارند.

  • زین راحت و استاندارد

به طور کلی زین دوچرخه توریستی خیلی راحت نیستند و برای سفرهای کوتاه مدت طراحی شده اند اما اگر قصد سفر طولانی مدت را دارید بهتر است زین دوچرخه را نیز مانند ترکبند عوض کنید و نوع مناسب خود را روی آن بگذارید.

  • دسته دنده و شانژمان مخصوص

بهترین دوچرخه توریستی باید دارای دسته دنده حرفه ای و دنده هایی سبک و سنگین باشد. معمولاً از دنده سبک برای سربالایی ها استفاده می شود و به همین ترتیب از دنده سنگین برای سرپایینی ها. علاوه بر این باید فضایی بین چرخ و گلگیر وجود داشته باشد تا بتوانید از چرخ های پهن تری استفاده کنید. در صورت کم بودن این فاصله در جاده های خاکی با مشکل مواجه خواهید شد.

 

بهترین دوچرخه های توریستی ایران

 

۵مدل از بهترین دوچرخه های توریستی جهان را بشناسید!

دوچرخه توریسی کلاسیک TOUR (تور) :

دوچرخه ‌های توریستی کلاسیک یک نمونه سنتی از این مدل دوچرخه‌ها است که در بیشتر موارد دارای بدنه ای فولادی است و زینی چرمی نیز دارد. در این مدل از دوچرخه قفسه های مخصوصی در جلو و عقب کنید وجود دارد و همچنین مکان‌های مخصوص برای گذاشتن بطری‌های مختلف آب. دوچرخه‌ کلاسیک دارای لاستیک‌های پهنی نیز هستند.

دوچرخه‌های توریستی Adventure(ادونچر) :

این مدل از دوچرخه توریستی بسیار مدرن بوده و در طراحی آن‌ها از جدیدترین تکنولوژی‌ های روز دنیا استفاده شده است. این نوع از دوچرخه ها دارای امکاناتی مثل فریم‌های مدرن، ترمز دیسکی، لاستیک ‌های پهن و قابلیت‌های مخصوص خارج از جاده می باشد.

در ساخت دوچرخه‌های توریستی Adventure از انواع مختلف مواد مانند فولاد، کربن سبک(فیبر کربن) گران قیمت و آلیاژهای مدرن استفاده می شود. یکی دیگر از ویژگی های این مدل از دوچرخه‌ها، قابلیت انعطاف‌پذیری آن است. به این صورت که شما می‌توانید بر اساس جاده و شرایط سفر خود چرخ‌ها را عوض کرده و یا گلگیر‌ها را تعویض کنید.

دوچرخه توریستی هیبریدی تخت:

تکنولوژی امروز تا جایی پیش رفته که شما حتی می توانید دوچرخه هایی را ببینید که تا چندین سال قبل تصورش را هم نمی شد کرد. مثلا امروزه در اروپا به وفور می‌توانید انواع مختلفی از دوچرخه‌های هیبریدی را مشاهده کنید. این مدل به حدی مورد استفبال قرار گرفته که دوچرخه توریستی هیبریدی نیز ساخته شده است.

این مدل دوچرخه معمولا ترکیبی از لاستیک‌های سنگین با فرمان صاف و قالب طراحی شده با آلیاژ سبک و در عین حال قوی است. در این مدل دوچرخه از نسل جدیدی از ترمز‌ها استفاده شده که اسمشان ترمز V  است. البته انتظار سواری خوب در جاده‌های بسیار سخت و کوهستانی را نباید از آن داشته باشید ولی این دوچرخه ها برای مسافرت‌های جاده‌ای چند روزه و یا گشت‌های داخل شهری طولانی بسیار مناسب هستند.

دوچرخه‌های الکتریکی توریستی یا E-bikes:

دوچرخه های الکتریکی از بهترین انتخاب ها برای سفر و گشت گذار هستند. حرف E موجود در اول نام این مدل دوچرخه به معنی الکتریکی بودن آن است. این مدل دوچرخه دقیقا شاسی‌ای مانند دوچرخه‌های هیبریدی دارد اما امکانات اضافه شده به آن مانند باطری‌های سرخود روی آن، باعث می شود تا وزن آن زیادتر بشود.  در نتیجه قیمت آن نیز افزایش پیدا کند. باید توجه کنید که وجود باطری شارژی کمک زیادی در مسافرت‌های طولانی به شما خواهد کرد ولی باید باطری آن را به صورت مرتب شارژ کنید.

دوچرخه توریستی Expedition(اکسپدیشن):

این نوع از دوچرخه ها مقاوم ترین نوع دوچرخه هستند و برای مسافرت های خیلی طولانی و سفر به دور دنیا استفاده می شوند. مهم ترین هدف هنگام ساخت این نوع از دوچرخه یک چیز بوده؛ سواری دادن مناسب به دوچرخه سوار بدون توج به نوع مسیر و شرایط دیگر. همین هم است که باعث شده تا تمامی قطعات دوچرخه Expedition بسیار مقاوم و ایمن ساخته شوند تا بتوانند در هر شرایطی کار کنند.

در این مدل از دوچرخه سعی شده که از قطعاتی استفاده شود که در تمامی نقاط دنیا مرسوم بوده و مورد استفاده قرار می‌گیرند به این دلیل که اگر دوچرخه‌سوار دچار مشکلی در قطعه‌ای از دوچرخه شد به راحتی بتواند آن را پیدا کند. معمولا این نوع دوچرخه‌ها بیش از ۳۰ کیلوگرم وزن دارند.

 

در راهنمای خرید اینترنتی دوچرخه توریستی به چه نتیجه ای رسیدیم؟

در انتها باید دو فاکتور مهم در خرید دوچرخه توریستی دقت کنید:

  1. زمان و مسافت دوچرخه سواری
  2. بودجه برای خرید دوچرخه مسافرتی

بهترین کار این است که اول تعیین کنید که دوچرخه را برای چه کاربردی می‌خواهید. در این صورت تعداد مدل‌های پیش روی شما بسیار کمتر خواهد شد. سپس بودجه خود را برای خرید مشخص کنید. با تعیین این دو فاکتور مشاهده خواهید کرد که انتخاب‌های شما محدودتر شده و دیگر تصمیم گیری برایتان آسان است.

برای بررسی قیمت انواع دوچرخه های توریستی و مدل های و برندهای متفاوتی مثل دوچرخه توریستی فلش یا دوچرخه توریستی ویوا ، می توانید به فروشگاه دوچرخه توریستی دوچرخستان مراجعه کنید. امیدواریم این راهنمای خرید دوچرخه توریستی برایتان مفید بود باشد.

 

دوچرخه مشابه برند المپیا

دوچرخه کوهستان دانهیل جاینت گلوری ۲، جز. بهترین سری های دوچرخه کوهستان دوچرخه جاینت است که بسیار با کیفیت میباشد و قادر است با سیستم دنده ای که دارد به راحتی از هرمکانی عبور کند.

مشاهده قیمت دوچرخه دانهیل گلوری ۲

 

دوچرخه شهری فدوم 1

دوچرخه جاینت فدوم ۱، از آنجایی که این دوچرخه در سبک کوهستان ساخته شده است میبایستی از سیستم تعلیق خوبی هم برخودار باشد که جاینت برای این قسمت از دوچرخه از لاستیکهای مکسیس مدل مینیون (Minion) و اگراسر (Aggressor) سایز ۲۹ اینچ استفاده کرده است.

مشاهده قیمت دوچرخه فدوم ۱

۲/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *