نمایش دادن همه 33 نتیجه

ترمز دوچرخه هیدرولیک

ترمز دوچرخه چیست و آنرا بهتر بشناسید!

ترمز دوچرخه یکی از قطعات مهمی است که در کنترل سرعت و توقف حرکت دوچرخه نقش مهمی دارد. این قطعه می‌تواند انرژی جنبشی دوچرخه را به انرژی حرارتی تبدیل کرده و آن را به سایر قطعات منتقل کند تا در نهایت سرعت دوچرخه کاهش یافته یا به طور کامل متوقف شود. برای آشنایی بیشتر با این قطعه مهم، با ما همراه باشید. ترمز دوچرخه انواع مختلفی دارد و وظیفه ای که بر عهده دارد این است که بتواند به خوبی در شرایط و سرعتهای مختلف دوچرخه را به خوبی نگه داشته و سرعت شما را به سکون برساند. به طور کلی ترمزهای دوچرخه به 2 دسته تقسیم میشوند: ترمز دوچرخه دیسکی و ترمز دوچرخه ساده یا لقمه ای که امروزه می توانید بر روی دوچرخه های موجود در بازار جهانی مشاهده کنید. اگر برای شما سوال است که ترمز دوچرخه دیسکی یا لقمه ای، کدام بهتر است باید به شما بگوییم که: ترمز دوچرخه هیدرولیک یا مکانیکی که بر پایه و اساس روغن و روتور هستند از ایمنی و کیفیت بالاتری برخوردار هستند. از عواملی که به ترمز دوچرخه کمک میکن، انتخاب لاستیک مناسب است که بهتر است شما لاستیکهای: لاستیک ۲۹ کوهستان کانتیننتال ریس کینگ 29 2.20، لاستیک کوهستان دلی DELLI tire SA 27.5*2.10، لاستیک کوهستان ۲۷٫۵ کانتیننتال ریس کینگ 27.5*2.20 استفاده کنید. معرفی انواع ترمز دوچرخه

معرفی انواع ترمز دوچرخه

در مجموع، ترمزها بسته به کارایی و طراحی ویژه‌ای که دارند در دو گروه جای می‌گیرند:
  • ترمز طوقه‌ای دوچرخه : سیستم این ترمزها از دو لقمه پلاستیکی تشکیل شده است که روی طوقه قرار می‌گیرد. با فشردن کابل ترمز، این لقمه‌ها از حرکت طوقه جلوگیری کرده و موجب ایست دوچرخه می‌شوند. این سیستم ترمز، خود به انواع گوناگونی همچون ترمزهای وی‌‌بریک، یو‌بریک، کالیپر و... تقسیم می‌شود.
برای دریافت قیمت ترمز دیسکی دوچرخه وارد سایت شوید
  • ترمز دیسکی دوچرخه  : سیستم ترمز دوچرخه دیسکی شباهت زیادی به سیستم ترمز به کار رفته در موتور سیکلت و ماشین دارد. در این سیستم، یک صفحه (دیسک ترمز دوچرخه) در مرکز چرخ‌های دوچرخه جای می‌گیرد. این دیسک در بین پدهایی قرار می‌گیرد که در هنگام فشردن اهرم ترمز، به دیسک می‌چسبند. به این ترتیب سرعت کاهش پیدا کرده یا نهایتا دوچرخه متوقف می‌شود. ترمز دیسکی نیز در دو نوع مکانیکی و هیدرولیکی در بازار عرضه می‌شود. لازم به ذکر است که قیمت ترمز دیسکی دوچرخه در قیاس با دیگر سیستم‌های ترمز، بالاتر است.

سخن آخر

در این بخش به معرفی انواع ترمز دوچرخه و ویژگی هر یک از آن‌ها پرداختیم. شما می‌توانید برای خرید ترمز دیسکی دوچرخه ، خرید قطعات ترمز طوقه‌ای و... از خدمات فروشگاه اینترنتی ما استفاده کنید. علاوه بر این می‌توانید از قیمت قطعات مورد نیاز خود، برای مثال از قیمت ترمز دیسکی مکانیکی دوچرخه، قیمت ترمز دیسکی دوچرخه ۲۶، قیمت انواع ترمز طوقه‌ای و... آگاهی پیدا کنید. در مجموع شما می‌توانید با استفاده از خدمات سایت ما، ست کامل ترمز دیسکی دوچرخه و دیگر قطعات مد نظرتان را در بالاترین کیفیت و استاندارد و با خیال راحت خریداری کنید. ست ترمز دوچرخه معمولا شامل: لقمه یا روتور، فکی ترمز دوچرخه و شلنگ و سیم ترمز است که تمامی چیزهایی که برای سیستم ترمز نیاز دارید را به ارمغان میاورد. امروزه بهترین ترمز دوچرخه را شرکت شیمانو تولید میکند که شما وقتی دوچرخه جاینت و برندهای معروف را خریداری کنید به صورت فابریک بر روی آنها نصب میباشد. شما همراهان عزیز میتوانید برای خرید ترمز دیسک دوچرخه حرفه ای به سایت دوچرخستان مراجعه کرده و نسبت به نیاز خود ترمز پدالی دوچرخه را خریداری کنید.
38%