نمایش دادن همه 4 نتیجه

قیمت دیسک دوچرخه

دیسک ترمز دوچرخه چیست و آنرا بهتر بشناسید!

دیسک ترمز دوچرخه یکی از اجزای مهم سیستم ترمز است که نقش مهمی در عملکرد صحیح این سیستم دارد. خراب شدن این قطعه می‌تواند ایمنی دوچرخه سواری را به خطر بیندازد و کارکرد درست ترمز را مختل کند. بنابراین تعویض به موقع و به‌جای این قطعه از اهمیت بالایی برخوردار است. برای آشنایی بیشتر با دیسک دوچرخه، تا انتهای مطلب با ما همراه باشید. دیسک ترمز دوچرخه قسمتی حیاتی از سیستم ترمز یک دوچرخه با کیفیت و استاندارد است. تا به امروز دوچرخه ها پیشرفت زیادی داشتند و طبیعتا انواع دیسک ترمز دوچرخه بسیاری در بازار موجود است که متفرقه و برند هستند و باید شما با آگاهی باز به سراغ خرید روتور دیسک دوچرخه و لوازم دیگر سیستم ترمز بروید. دیسک ترمز برای دوچرخه را میتوانید از فروشگاه های معتبر و نمایندگیهای دوچرخه فروشی تهیه کنید اما نکته ای که وجود دارد این است که بهترین دیسک ترمز دوچرخه را خریداری کنید.

عملکرد ترمز دوچرخه 

سیستم ترمز دوچرخه به این شکل است که انرژی جنبشی چرخ‌های درحال حرکت را به انرژی گرمایی تبدیل می‌کند تا نهایتا به سایر اجزای دوچرخه منتقل شده و چرخ‌ها از حرکت باز ایستند. رایج‌ترین سیستم ترمز دوچرخه، سیستمی است که از دو اهرم تشکیل شده است. این اهرم‌ها می‌توانند با قرارگیری روی لبه طوقه، انرژی جنبشی چرخ‌ها را کنترل کنند.  دیسک ترمز دوچرخه چیست؟ 

دیسک ترمز دوچرخه چیست؟ 

دوچرخه‌ها در حالت کلی دو سیستم ترمز متفاوت دارند:
  • ترمز دیسکی
  • ترمز طوقه‌ای 
در مورد عملکرد ترمزهای طوقه‌ای مختصر توضیحی دادیم، اما حال بهتر است به سراغ ترمزهای دیسکی دوچرخه برویم.  صفحه دیسک دوچرخه، همانطور که از نامش هم پیداست به سیستم ترمز دیسکی ارتباط دارد. در این سیستم، برای کنترل حرکت دوچرخه و کاهش سرعت آن، از یک دیسک نصب شده در مرکز چرخ‌ها استفاده می‌شود. با فشردن اهرم ترمز، پدهایی به دیسک ترمز دوچرخه چسبیده و موجب توقف حرکت آن می‌شوند. . برای خرید لنت ترمز دوچرخه وارد سایت شوید.

زمان تعویض دیسک ترمز دوچرخه 

عملکرد مهم و حیاتی این قطعه موجب می‌شود تا نسبت به تعویض و تعمیر به موقع آن حساسیت بیشتری به خرج بدهید. در مجموع اگر احساس کردید که روند توقف و کنترل سرعت دوچرخه به کندی صورت می‌گیرد، نباید برای تعویض دیسک ترمز تعلل کنید. اما توصیه می‌کنیم قبل از اختلال در عملکرد سیستم ترمز، با بررسی ظاهر دیسک‌ها به تعویض و تعمیر آن‌ها اقدام کنید. چنانچه لبه‌ها و برآمدگی‌های سطح دیسک کم شده و رو به صافی رفته باشند، نوبت آن است که هرچه سریع‌تر نسبت به خرید قطعه جدید اقدام نمایید. 

جمع بندی

در این بخش به معرفی دیسک ترمز و نقش آن در کنترل حرکت دوچرخه پرداختیم. شما می‌توانید برای خرید دیسک ترمز دوچرخه از خدمات فروشگاه اینترنتی ما استفاده کنید. علاوه بر این می‌توانید از قیمت دیسک ترمز دوچرخه و برندهای گوناگون این قطعه نیز آگاهی پیدا کنید و بهترین تصمیم را بگیرید. وقتی شما انواع دیسک ترمز دوچرخه را بشناسید و از میان آنها به سراغ خرید بهترین دیسک ترمز دوچرخه بروید تا در آینده که دوچرخه سواری میکنید و محیطهای مختلف را تجربه میکنید با مشکلاتی همچون: صدای دیسک ترمز دوچرخه و تعمیر دیسک ترمز دوچرخه برنخورید. اگر دوچرخه حرفه ای دارید که از برند معروف است و از دیسک ترمز دوچرخه شیمانو بهره میبرد حتما باید یادتان باشد تا به صورت دوره ای سرویس دیسک ترمز دوچرخه را انجام دهید تا روتور دیسک دوچرخه شما تاب برندارد و شما مجبور نشوید هزینه تابگیری دیسک ترمز دوچرخه را پرداخت کنید. شما دوستان عزیز میتوانید با مراجعه به سایت دوچرخستان به خرید دیسک ترمز دوچرخه حرفه ای بپردازید.