نمایش دادن همه 7 نتیجه

توپی دوچرخه اصل

توپی دوچرخه چیست و چه اهمیتی دارد؟

توپی دوچرخه یکی از قطعات کاربردی ومهمی است که درون لاستیک دوچرخه قرار می‌گیرد. از جمله کاربردهای این قطعه، کمک به حرکت روان‌، سریع و ایمن دوچرخه است. استفاده از مدل‌های مقاوم و استاندارد توپی، می‌تواند کیفیت دوچرخه سواری را افزایش بدهد. برای آشنایی بیشتر با این قطعه، تا انتهای مطلب با ما همراه باشید. توپی دوچرخه یکی از مهمترین قطعهایی است که درون لاستیک وجود دارد و از طریق اهرم ها به تنه متصل میشود و اگر جنس خوبی ساخته نشده باشد هر لحظه امکان شکستی و خرابی را برای صاحب دوچرخه به وجود بیاورد. توپی دوچرخه انواع مختلفی دارد که نسبت به هر دوچرخه باید از نوع خاصی استفاده کرد. برای مثال: توپی دوچرخه دیسکی مخصوص دوچرخه های حرفه ای و امروزی است که از سیستم ترمز حرفه ای بهره مند هستند و توپی دوچرخه بلبرینگی برای دوچرخه های تک سرعته است که میتوانید این مدل توپی ها را در دوچرخهای بچگانه مشاهده کنید.   انواع توپی دوچرخه  

انواع توپی دوچرخه 

توپی دوچرخه به وسیله اهرم‌هایی به تنه متصل شده و عموما از آلیاژهای مقاوم آلومینیوم ساخته می‌شود؛ چراکه شکستگی و خرابی این قطعه می‌تواند دردسرهای زیادی برای دوچرخه سوار به وجود بیاورد.  هر دوچرخه بسته به کاربرد و طراحی ویژه‌ای که دارد، از توپی‌ خاصی استفاده می‌کند:
  • دوچرخه‌های حرفه‌ای و پيشرفته که سیستم ترمز ویژه‌ای دارند، معمولا از توپی‌های دیسکی استفاده می‌کنند. این توپی برای دوچرخه‌هایی که قرار است مسافت‌های طولانی و ناهموار را طی کنند بسیار مناسب است.  اگر از دوچرخه‌های دنده‌ای استفاده می‌کنید نیز این این مدل توپی بهترین انتخاب برای شما خواهد بود. 
  • دوچرخه‌های تک سرعته نیز توپی دوچرخه بلبرینگی را مورد استفاده قرار می‌دهند. این مدل توپی در دوچرخه‌های بچگانه نیز مشاهده می‌شود. 

جمع بندی 

در این بخش به معرفی توپی دوچرخه و بیان کاربردهای این قطعه پرداختیم. علاوه بر این، ویژگی‌ انواع گوناگون توپی را نیز شرح دادیم. در هنگام خرید یا تعویض این قطعه، حتما به مواردی همچون برند تولید کننده، جنس، نوع توپی و... توجه کنید. علاوه بر این می‌توانید برای اطمینان بیشتر، با کارشناسان این حوزه مشورت کرده و قطعه‌ای که کاملا برای دوچرخه شما مناسب است را انتخاب کنید.  شما می‌توانید برای خرید توپی دوچرخه و سایر قطعاتی که به آن نیاز دارید، از خدمات وب سایت ما استفاده کنید. علاوه بر این می‌توانید از قیمت توپی دوچرخه و سایر ویژگی‌های این قطعه نیز آگاهی پیدا کرده و خریدی مطمئن و راحت را تجربه کنید. توپی دوچرخه حرفه ای برای دوچرخه هایی پیشنهاد میشود که بیشتر در سیر و سفر هستند و فشار بار زیادی را تحمل میکنند اما پیشنهاد سایت دوچرخستان به شما که دوچرخه دنده ای دارید این است که بین انواع توپی دوچرخه، توپی دوچرخه دیسکی را تهیه و خریداری کنید. برای خرید انواع توپی دوچرخه و مغزی توپی دوچرخه میتوانید به سایت دوچرخستان مراجعه فرمایید و لوازم توپی را که شامل: کاسه توپبی دوچرخه و میله توپی دوچرخه است مشاهده و سپس طبق ویژگیها بررسی و تهیه کنید.