نمایش دادن همه 14 نتیجه

خودرو دوچرخه 10 سرعته

خودرو دوچرخه چیست و بهترین خودرو دوچرخه را بشناسید!

خودرو دوچرخه از  قطعات کلیدی و مهمی است که در حرکت روان و بی‌نقص این وسیله تأثیرگذار است. خودرو یا چرخ دنده دوچرخه به کنترل حرکت شما در شرایط مختلف کمک می‌کند. برای آشنایی بیشتر با انواع خودرو دوچرخه ، تا انتهای مطلب با ما همراه باشید. خودرو دوچرخه، قسمتی است که زنجیر دوچرخه و شانژمان به آن متصل میشود و به واسطه توپی دوچرخه، دوچرخه سوار میتواند رکابزنی کند و دوچرخه را به حرکت در بیاورد. خودرو دوچرخه انواع مختلفی دارد که میتوانید انواع خودرو دوچرخه را بر روی تمامی دوچرخه ها مشاهده کنید زیرا، این قسمت اگر وجود نداشته باشد زنجیر به دوچرخه نمیتواند متصل شود. دوچرخه های ساده ای که دنده ندارند و قدیمی هستند از خودرو دوچرخه تک سرعته استفاده میکنند و همچنین دوچرخه های حرفه ای مانند دوچرخه جاینت از خودرو دوچرخه ۹ سرعته شیمانو بهره میبرند که عملکرد فوقالعاده ای دارند.

خودرو دوچرخه چیست؟ 

یکی از قطعات مهم سیستم دنده دوچرخه، خودرو یا همان چرخ دنده‌های دوچرخه است. خودروی دوچرخه بر توپی چرخ عقب قرار می‌گیرد و امکان تعویض دنده را به دوچرخه سوار می‌دهد. با تعویض دنده از طریق شیفتر، زنجیر چرخ روی خودرو به سمت بالا و پایین حرکت می‌کند و بدین ترتیب به شما کمک می‌کند تا در شرایط مختلف دوچرخه سواری کنید.   خودرو دوچرخه  

معرفی انواع خودرو دوچرخه 

خودروها بسته به تعداد دنده دوچرخه به انواع گوناگونی تقسیم می‌شوند که شامل موارد زیر هستند:
  • خودرو بدون دنده ( خودرو دوچرخه ساده) 
  • خودرو ٧ دنده 
  • خودرو ٨ دنده
  • خودرو ٩ دنده
  • خودرو ١٠ دنده
همان طور که گفتیم، چرخ دنده یا خودرو باید متناسب با شانژمان، زنجیر و دسته دنده خریداری شود، چراکه عملکرد هر یک از این قطعات مکمل یکدیگر هستند در عملکرد مناسب دوچرخه تاثیرگذارند.  یک خودرو دوچرخه مناسب و باکیفیت‌ باید به راحتی روی زنجیر چرخ به سمت بالا و پایین جابه‌جا شود. این ویژگی کمک می‌کند تا دوچرخه سرعت بیشتر و حرکت روان‌تری داشته باشد. 

جمع بندی 

در ابن بخش با یکی از قطعات مهم سیستم دنده دوچرخه آشنا شدیم و کاربرد آن را به زبانی ساده بیان کردیم. حال اگر قصد تعویض یا خرید خودرو دوچرخه خود را دارید یا مایلید از قیمت خودرو دوچرخه و برندهای مختلف آن، برای مثال قیمت خودرو دوچرخه شیمانو، آگاه شوید، توصیه می‌کنیم حتما از خدمات وب سایت ما استفاده کنید. شما در این فروشگاه اینترنتی می‌توانید ضمن یک خرید راحت و مطمئن، از قیمت انواع قطعات، مانند قیمت خودرو دوچرخه ساده یا چند دنده آگاهی پیدا کرده و با آگاهی تصمیم بگیرید. خودرو دوچرخه ارزان در بازار موجود است اما نکته ای که وجود دارد این است که احتمال زیاد این سری از خودرو ها بعد از استفاده مداوم چند ساله برای شما خرابی خودرو دوچرخه به ارمغان بیاورد و ناچار مییشود تا به سراغ تعمیر خودرو دوچرخه بروید و هزینه گزافی را پرداخت کنید. بهترین خودرو دوچرخه ها از برند معروف شیمانو هستند که کیفیت آلیاژ بالایی دارند و میبایست حتما در حین تعمیر و سرویس آن از آچار خودرو دوچرخه مخصوص استفاده کرد تا آسیبی نبیند. البته یکسری لوازم هستند که با خودرو های شیمانو سازگاری بیشتری دارند مانند: طبق عوض کن ۱۰۵ شیمانو و لنت ترمز هیدرولیک دوچرخه شیمانو مدل G02S اگر شماهم جزو افرادی هستید که ارتقا خودرو دوچرخه را انجام دهید و به سراغ خرید خودرو دوچرخه بروید میتوانید به سایت دوچرخستان مراجعه کرده و خودرو دوچرخه 8 سرعته، خودرو دوچرخه ۱۰ سرعته و خودرو دوچرخه ۷ سرعته را خریداری کنید.