نمایش دادن همه 20 نتیجه

پدال دوچرخه

پدال دوچرخه چیست و چه کاربردی دارد؟

پدال دوچرخه یکی از مهمترین اجزای آن است که در دو طرف بدنه دوچرخه قرار گرفته و درواقع نیروی شما را به سیستم انتقال می‌دهد. انتخاب یک رکاب یا پدال خوب بر بازده شما در هنگام دوچرخه سواری تاثیر مثبت می‌گذارد، به همین دلیل باید با دقت و آگاهی بیشتری نسبت به خرید پدال دوچرخه اقدام کنید. برای آگاهی یافتن از قیمت پدال دوچرخه و آشنایی بیشتر با اين قطعه اساسی، با ما همراه باشید. پدال دوچرخه، قسمتی از هر دوچرخه است که دوچرخه سوار به این وسیله نیاز دارد زیرا، نیروی محرک یک دوچرخه پدال ها و طبق آن است که باعث میشود به واسطه آن دوچرخه به حرکت میکند و میتوانید به راحتی سیر و سفر کنید. انواع پدال دوچرخه نسبت به نوع دوچرخه متفاوت است. اجزای پدال دوچرخه باید باکیفیت باشد تا در زمانی که شما در سطوح سخت دوچرخه سواری میکنید احساس خوبی داشته باشید و حین رکابزنی دچار مشکل نشوید. در بازار و فروشگاه های مخصوص فروش لوازم دوچرخه انواع مختلفی از پدال دوچرخه حرفه ای وجود دارد که میتوان به: پدال برد دوچرخه ای، پدال دوچرخه اسپینینگ، پدال دوچرخه کوهستان و پدال دوچرخه فیزیوتراپی اشاره کرد و تمامی اینها از نظر کاربرد با یکدیگر متفاوت هستند. اگر شما جزو افرادی هستید که قسط خرید پدال و رکاب دوچرخه را دارید، سایت دوچرخستان به شما پیشنهاد میکند تا قبل از خرید پدال دوچرخه، ابتدا نصب پدال دوچرخه را آموزش ببینید تا اگر پدال دوچرخه شما صدمه جدی دید، بتوانید به راحتی سرویس پدال دوچرخه و تنظیم پدال دوچرخه را انجام دهید. شما میتوانید برای خرید پدال دوچرخه به سایت دوچرخستان مراجعه فرمایید.

معرفی انواع پدال دوچرخه 

پدال‌ها بسته به کارایی و ساختاری که دارند، به انواع گوناگونی تقسيم می‌شوند که در ادامه به بررسی آن‌ها می‌پردازیم. 
  • پدال ساده

رایج‌ترین نوع پدال دوچرخه است که در دوچرخه‌های کودکان و بزرگسالان به وفور دیده می‌شود. برای رکاب زدن با این پدال‌ها احتیاج به پوشیدن کفش مخصوص ندارید، ضمن این که پای شما روی رکاب فیکس نمی‌شود. 
  • پدال‌ ارتقا یافته 

این پدال‌ها را بیشتر به نام پدال دوچرخه کوهستان می‌شناسند. مهمترین ویژگی‌ این پدال‌ها، وجود دندانه‌هایی روی لبه‌ی آن‌ها است که به انتقال هرچه بیشتر قدرت کمک می‌کند. همچنین این دندانه‌ها می‌توانند در ثابت نگه داشتن پای شما تاثیر گذار باشند. 
  • پدال‌های بست پنجه

مهمترین ویژگی این مدل پدال دوچرخه این است که کمک می‌کند نیروی پای شما به صورت یکسان در تمام جهات چرخش به رکاب وارد شود. درواقع در هنگام بالا کشیدن پدال همان نیرویی وارد می‌شود که در هنگام پایین رفتن آن. این پدال‌ها نیز روش استفاده بسیار آسانی دارند و برای رکاب زدن با آن‌ها، احتیاجی به پوشیدن کفش مخصوص نیست. 
  • پدال دوچرخه مدل قفل شونده

با پوشیدن کفش‌های مخصوص، می‌توانید در هنگام دوچرخه سواری پاهای خود را روی این پدال‌ها قفل کنید. درواقع ثابت ماندن پا در هنگام رکاب زدن، مهم‌ترین ویژگی این مدل پدال‌ها است. بدین ترتیب نیروی پاها به طور کامل و بدون هدر رفت به سیستم دوچرخه منتقل خواهد شد.

سخن آخر

پس از آشنایی با انواع پدال‌ها و کاربرد آن‌ها ، می‌توانید از طریق یک فروشگاه معتبر اقدام به خرید کنید. در وب سایت دوچرخستان ضمن آگاهی یافتن از قیمت پدال دوچرخه ارزان ، می‌توانید برای خرید پل پدال دوچرخه و دیگر قطعات مورد نیاز خود اقدام کنید.