دوچرخه سواری برای کودکان ورزشی سالم و هیجان انگیز است. دوچرخه باید متناسب با جثه، قد و سن کودک انتخاب شود بنابراین انتخاب مدلی مناسب اهمیت بسیار زیادی دارد. تنوع مدل ها ممکن است شما را سردرگم کند به همین دلیل بهترین راه تعیین بودجه است. با این کار شما انتخاب های خود را محدود کرده و می توانید با تعیین رده ی سنی آن ها را محدودتر نیز کنید در نتیجه می توانید انتخاب راحت تر و بی دردسری داشته باشید. داشتن اطلاعات کافی و دانستن مزایا و معایب دوچرخه قبل از خرید آن اهمیت ویژه ای دارد.

نکاتی که باید قبل از خرید دوچرخه در نظر داشته باشید

یکی از مهمترین موارد در هنگام خرید دوچرخه در نظر گرفتن قد کودک است. این نکته را به خاطر داشته باشید که سایزبندی ها در مورد تمامی کودکان صدق نمی کنند پس متناسب با جثه و قد کودک خود سایز مناسب او را خریداری نمایید.

ارتفاع داخلی پا دیگر عامل مهم در هنگام خرید است. در هنگام خرید دوچرخه کودکتان را با خود برده و از او بخواهید دوچرخه را امتحان کند. با انجام این کار از راحتی زین و ارتفاع اطمینان حاصل نمایید.

اندازه ی چرخ دیگر عامل مهم در انتخاب است. سایز چرخ دوچرخه های مخصوص کودکان معمولاً بین ۱۲ تا ۲۴ است و سایز بالاتر از ۲۴ در رده ی دوچرخه های بچه گانه قرار نمی گیرد.

دوچرخه کوهستان اپکس مدل Heritage RD

یکی از برترین محصولات برند اپکس که مناسب برای سنین ۷ تا ۱۲ سال است. بدنه با ارگونومی بدن کودک به خصوص پسر بچه ها سازگار بوده و طراحی آن نیز اسپرت است. ترمز لقمه ای و هفت دنده دارد همچنین تایرهای پهن تجربه ای هیجان انگیز برای کودک شما ایجاد خواهد کرد.

قیمت نسبتاً بالا از معایب این دوچرخه است. اگر از نظر مالی مشکلی ندارید این مدل برای کودک شما بسیار مناسب خواهد بود. گلگیر بلند، طراحی زیبا و داشتن سبد برخی از مزایای آن می باشند.

دوچرخه فلکس پرو مدل Regalia

یکی از زیباترین و کارآمدترین محصولات برند فلکس پرو Regalia است. این دوچرخه تاشو محصولی منحصر به فرد و عالی است. قابلیت تاشو به شما این امکان را می دهد که دوچرخه را با خود همه جا ببرید، داخل اتوبوس، مترو، خودروی شخصی و … .

یکی دیگر از ویژگی های خاص این محصول قابلیت تنظیم ارتفاع آن است. در هر سنی که باشید می توانید از این دوچرخه ی بی نظیر استفاده کنید. با خرید این مدل با یک تیر دو نشان خواهید زد. در واقع دوچرخه ای می خرید که هم کودکتان می تواند از آن استفاده کند و هم خودتان!

دنده شیمانو، شش سرعته بودن و ترمز لقمه ای از دیگر ویژگی های آن هستند. وزن نسبتاً بالا تنها ایرادی است که می توان از این مدل گرفت.

در هنگام خرید دوچرخه کودک این نکات ایمنی را در نظر داشته باشید

  • به هیچ وجه دوچرخه بیش از حد بزرگ برای کودکتان نخرید.
  • از افراد متخصص در این زمینه کمک بگیرید.
  • از عملکرد صحیح ترمز اطمینان حاصل کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 5 =