راهنمای خرید چراغ دوچرخه قوی برای دید در شب

پیشنهاد خرید

دستکش دوچرخه سواری زمستانى شیمانو مدل XTR

۰ تومان۵۵۹.۰۰۰ تومانخرید کنید

راهنمای خرید چراغ دوچرخه برای جلوگیری از خطرات در شب

راهنمای خرید چراغ دوچرخه: یکی از مهم ترین لوازم جانبی دوچرخه که تقریبا هر کسی که می‌خواهد دوچرخه بخرد هنگام خرید در باره آن سوال می‌پرسد و می‌خواهد که دوچرخه خریداری شده اش آن را داشته باشد، چراغ دوچرخه است. چراغ دوچرخه جزو لوازم جانبی دوچرخه محسوب می‌شود و دارای کاربردهای فروانی است. چراغ‌های دوچرخه انواع فراوانی دارند و ما در این راهنمای خرید چراغ دوچرخه به معرفی این ابزار کارآمد می‌پردازیم.

چراغ دوچرخه در اندازه‌ها و مدل‌های مخلتفی وجود دارد. چراغ دوچرخه لیزری داریم چراغ دوچرخه قدیمی داریم چراغ دوچرخه اسپیکر دار داریم و … همچنین کمپانی‌های مختلف تولید دوچرخه نیز هرکدام چراغ مخصوص خود را دارند. مثلا چراغ دوچرخه جاینت یا چراغ عقب دوچرخه سیگما . همچنین این وسیله پرکاربرد را می‌توان به طور مخصوص نیز مورد استفاده قرار داد. مثلا چراغ دوچرخه برای لاستیک یا چراغ دوچرخه راهنما دار .

چراغ دوچرخه همان طور که گفتیم یکی از لوازم جانبی دوچرخه است و برای همین هم در بیشتر دوچرخه هنگام خرید وجود ندارد و شما باید آن را به صورت جداگانه از فروشنده بخرید. چراغ‌ها چه مدل چراغ دوچرخه شارژی باشند چه مدل قدیمی، معمولا به قسمت جلو و همچنین عقب دوچرخه وصل می‌شوند و کاربرد اصلی آن‌ها بهبود دید دوچرخه سوار در شب و همچنین اعلام وجود دوچرخه به ماشین‌ها و سایرین است.

بعضی از دوچرخه سواران که علاقه مند به دوچرخه سواری در شب هستند از شب رنگ بر روی بدنه دوچرخه اشان استفاده می‌کنند و فکر می‌کنند که این کار کافی است. با این حال این تفکری خطرناک است و فقط داشتن شب رنگ می‌تواند موجب ندیده شدنشان و تصادفات جاده ای شود. برای همین هم اگر شما یک دوچرخه سوار آماتور یا حرفه ای هستید باید روشنایی مناسب و قابل اعتمادی برای خودتان دست و پا کنید تا هرگز دچار این مشکلات نشوید.

راهنمای خرید چراغ دوچرخه قوی و ارزان

پیشنهاد خرید

کش اتصال چراغ قوه و ابزار به فرمان دوچرخه

۶۹.۹۰۰ تومان۶۹.۹۰۰ تومانخرید کنید

انواع چراغ دوچرخه چه کاربردهایی دارند؟

همانطور که گفتیم چراغ‌های دوچرخه در انواع و اقسام شکل‌ها و کاربردها وجود دارد. برای همین هم قبل از تهیه و خرید یک چراغ دوچرخه در ابتدا باید ببینید که هدفتان چیست و چرا می‌خواهید یک چراغ دوچرخه خریداری کنید. این هدف به دو کتگوری کلی و با اهمیت تقسیم می‌شود. این که می‌خواهید در شب محدوده دید بهتری داشته باشید یا این که نه، می‌خواهید که توسط افراد دیگر بهتر دیده شوید؟

به طور کلی و مثل هر ابزاری دیگری می‌توان گفت که چراغ‌هایی که نور زیادی دارند به طور کل و معمولا گران قیمت تر می‌باشند و در عین حال قابلیت شارژ شدن دارند. به طور کلی این یک قانون است که هر چه قدر قدرت روشنایی یک چراغ بیشتر باشد قیمت آن هم به تبع گران تر خواهد بود و در عین حال خروجی نور بیشتری هم خواهد داشت. نکته مهم در این جا این است که وقتی دارید چراغ دوچرخه را خریداری می‌کنید باید به مدل چراغ خریداری شد و همچنین میزان مصرف باتری آن توجه ویژه ای بکنید.

چراغ‌هایی که قوی تر هستند قیمت بیشتری دارند اما به خاطر استفاده از باتری‌های ملد لیتیومی میزان مصرف برقشان از باطری کمتر است و در عین حال آسیب کمتری هم به محیط زیست وارد می‌کنند. برای همین اگر یک دوچرخه سوار حرفه ای هستید باید این لطف را به خودتان بکنید و چراغ‌های حرفه ای و گران تری که از باطری‌های قابل شارژ استفاده می‌کنند را تهیه کنید.

 

انواع چراغ جلو دوچرخه

 

از طرف دیگر اگر یک دوچرخه سوار حرفه ای نیستید دیگر لازم نیست اینقدر زیاد هزینه کنید و یک چراغ گران قیمت خریداری کنید. داشتن یک چراغ معمولی ساده ال ای دی هم که صرفا با چند باطری قلمی معمولی کار می‌کند برایتان کفایت می‌کند و احتمالا بهترین گزینه برای شما خواهد بود. نکته مهم این است که چراغ‌های ال ای دی کم مصرف می‌باشند و در عین حال قیمت کمی هم دارند. پس انتخابی ایده آل برای شما خواهند بود.

همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم چراغ‌های دوچرخه در در بخش کلی چراغ‌های جلو و چراغ‌های عقب دوچرخه تقسیم بندی می‌شوند. دوچرخه همانطور که می‌دانید یک وسیله نقلیه است و مثل هر وسیله نقلیه دیگری چراغ‌های سفیدی در جلو دارد و چراغ‌های قرمزی در بخش عقبی دارد که به راحتی توسط دیگران شناسایی شود.

بعضی از انواع مختلف چراغ‌های دوچرخه حالت‌های روشنایی مختلف و متفاوتی دارند و به دوچرخه سوار اجازه می‌دهند تا براساس میزان شارژی که چراغ در اختیار دارد و میزان برقی که باطری می‌تواند تامین کند حالات مختلف روشنایی را تنظیم کنید. یک نوع دیگر از چراغ‌های دوچرخه هم موجود است که با پدال زدن باعث روشن شدن چراغ می‌شود. لازم به ذکر است که چراغ‌های خطر فقط دارای یک یا دو حالت روشنایی هستند.

جایگزین چراغ دوچرخه چیست؟

می‌توانید مثل برخی از افرادی که نمی‌خواهند دست به هزینه اضافه بزنند از چراغ قوه ای که روی کلاه دوچرخه اتان تعبیه شده استفاده کنید و دیگر دست به خرید چراغ دوچرخه نزنید. همچنین باید بدانید که برخی کشورهای پیشرفته مانند هلند و آلمان استفاده از چراغ چشمک زن قرمز را برای دوچرخه سواران ممنوع کرده اند. همچنین در فرانسه تمامی دوچرخه‌هایی که وزن بیشتر از یازده کیلوگرم دارند موظف به استفاده از سیستم روشنایی مناسب هستند.

 

در راهنمای خرید چراغ دوچرخه به چه نتیجه ای رسیدیم؟

دوچرخه سواری در شب آرامش و هیجان خاصی دارد اما به همان اندازه خطرناک هم هست. برای حفظ ایمنی خود باید در هنگام دوچرخه سواری در شب از تجهیزات روشنایی مناسبی استفاده کنید. در هنگام بروز حادثه و تصادف در شب اگر دوچرخه شما فاقد سیستم روشنایی باشد مقصر اصلی شما هستید پس برای داشتن سفری لذت بخش و بی خطر حتماً سیستم روشنایی مناسبی تهیه نمایید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *