راهنمای خرید دوچرخه المپیا اصل و باکیفیت

راهنمای خرید دوچرخه المپیا

راهنمای خرید دوچرخه المپیا، پرفروش ترین دوچرخه را بخوانید!

راهنمای خرید دوچرخه المپیا: در ادامه به معرفی المپیا که یکی از بزرگترین و معروف ترین شرکت های تولید کننده دوچرخه در دنیا است می پردازیم. شرکت المپیا معروف است. به تولید مرغوب ترین و با کیفیت ترین دوچرخه های اروپا. در متن زیر نگاهی به این کمپانی و انواع دوچرخه هایی که تولید می‌ کند می اندازیم و در آخر هم به بررسی یکی از بهترین نمونه های تولید شده آن، دوچرخه کوهستان المپیا مدل Accord سایز ۲۴، می پردازیم تا بتوانید با ذهنی باز به خرید دوچرخه المپیا دست بزنید. در ادامه با سایت دوچرخستان همراه باشید.

 

تاریخچه شرکت دوچرخه سازی المپیا

 

شرکت المپیا و تاریخچه پرفروش ترین دوچرخه ایران را بدانید!

در سال ۱۸۹۳ در میلان، نزدیک پورتا رومانا، کارلو بورگی شرکت المپیا را تأسیس کرد. در ابتدا این شرکت فقط به تولید مارک دوچرخه خوب نمی‌پرداخت، بلکه همچنین موتورسیکلت هم می ساخت اما در ادامه و به دلیل شور و اشتیاق بورگی که به دوچرخه سواری اختصاص داشت، صرفا و اختصاصا به تولید دوچرخه دست زد.

یکی از اولین موفقیت های کمپانی زمانی رقم خورد که Enrico Mlolo با پیراهن المپیا که پیراهنی است سفید با یک نوار مشکی، سوار بر دوچرخه ای ساخت این شرکت، در Giro d’Italia سال۱۹۴۰ به مقام دوم رسید و پس از آن Pietro Chiappini برنده مسابقه میلان و تورین در سال ۱۹۴۱ شد.

اما در سال ۱۹۶۰ این شرکت به دست خانواده فونتانا منتقل می شود که تولید را به منطقه ونتو منتقل می کند. اکنون، شرکت المپیا و کارکنان آن بیش از دو قرن علاقه به دوچرخه سواری را در قلب و جان خود قرار داده‌اند.Olympia اکنون یک نام بین المللی است که به خاطر طراحی های بی مانند خود جایزه های زیادی را برده است ( از جمله جایزه نوآوری Expobici 2013 و ۲۰۱۴ و اشاره به طراحی هایش در شاخص طراحی ADI).

در ایران نیز مانند سایر کشورها، این برند توانسته سلیقه‌های مختلفی را به خود جذب کند چرا که کیفیت دوچرخه المپیا بالاست و دوچرخه های تولید المپیا در سراسر دنیا محبوب بوده و بسیار کارآمد هستند. به منظور راهنمای خرید دوچرخه المپیا و آشنایی بیشتر با محصولات این کمپانی در این مطلب به بررسی چندین نوع از دوچرخه های تولید شده این شرکت می پردازیم.

 

ویژگیهای خاص دوچرخه کوهستانی و جاده ای المپیا را بشناسید!

 • دوچرخه جاده ای المپیا (Olympia)

Olympia از جمله اولین شرکت هایی بود که Hydroforming (فناوری تشکیل فلز با استفاده از فشار آب بسیار بالا) را در ساخت قاب برای دوچرخه های جاده ای معرفی کرد. همچنین این شرکت در میان اولین کمپانی هایی بود که مواد ترکیبی را نیز در ساخت دوچرخه هایش به کار برد.

طراحی پیشرفته قاب های فوق سبک اکنون یک استاندارد معمول برای ساخت دوچرخه های زیبا و محکمی است که برای عموم مردم آماتور ساخته می شوند. مدل های جاده ای با گذشت زمان در محبوبیت رشد کرده و و پس از ۱۲۰ سال، قاب هایی مانند LEADER جدید باعث درخشش ستاره المپیا می شود.

طراحی نوآورانه، فرمان مخروطی، براکت پایین PressFit، مواد ترکیبی با کیفیت بالا مانند T1000 (T مخفف Toray، بهترین و بزرگترین تولید کننده ژاپنی الیاف کامپوزیت در جهان) یا ماژول بالا UD: Olympia باعث می‌شود تا خرید دوچرخه های المپیا سرمایه گذاری خوب و مناسبی باشد.

 • دوچرخه کوهستانی المپیا (Olympia)

برای سواری طولانی در جاده های خاکی سبک یا زمین های ناهموار و همچنین برای آسفالت و سنگفرش: دوچرخه های کوهستانی المپیا بسیار مجهز، کاربردی و مدر اعتماد هستند و با داشتن مجموعه زنجیره سه گانه و قاب آلیاژ آلومینیوم سبک با فرم هیدروفرم بهترین همراهان شما در طول سفر می‌ باشند.

 • راه حلی ایده آل برای عبور و مرور در مسیرهای سخت اما نه خیلی سخت.
 • تجهیزات عملی و همه کاره نسبت به شرایط مختلف؛ ساقه های قابل تنظیم فرمان، لنگه سه گانه، سیستم روشنایی کامل.
 • قاب آلیاژ آلومینیوم سبک با لوله های هیدروفرم شده.

 

قطعات دوچرخه المپیا

 

قطعات بکار رفته در دوچرخه المپیا را بشناسید!

 • زین دوچرخه المپیا

این دوچرخه مانند هر دوچرخه دیگری از چند بخش اصلی تشکیل شده است؛ بدنه، زین، طوقه، کرپی، ترمز و تایر. هر کدام از این بخش ها با دقت فراوان و با بهترین مواد موجود ساخته شده است. زین که به دلیل نقش حیاتی ای که در رکاب زدن و هم چنین محل نشیمنگاه دوچرخه سوار است، احتمالا مهم ترین بخش هر دوچرخه ای به شمار می آید.

پس مهم است که زین دوچرخه مناسب با فرم بدن و در راستایِ شکل کلی دوچرخه باشد. دوچرخه سایز ۲۴ المیپا مانند سایر دوچرخه های ساخت این کمپانی یک زین اختصاصی دارد که اضافه بر ظاهر جذاب و زیبایی که به دوچرخه می بخشد، توسط طراحان و مهندسان این شرکت به گونه ای طراحی شده تا شکل آن متناسب با فرم بدن باشد.

 • بدنه آلومینیومی

از زین که بگذریم می رسیم به بدنه دوچرخه. ماده اصلی در ساخت بدنه این دوچرخه آلومینیوم ۶۰۶۱ است. به طور ایده آل، هر دوچرخه باید در سبک ترین و در عین حال مقاوم ترین حالت ممکن ساخته شود و این نوع خاص از آلومنیوم که هم وزن بسیار کمی دارد و هم مقاومت بالایی در برابر فشار و ضربه از خود نشان می دهد انتخابی ایده آل برای این دوچرخه است.

کارایی تنها نکته مهم هنگام خرید یک دوچرخه نمی باشد و زیبایی ظاهری نیز نقش مهمی دارد. خیالتان راحت باشد که این دوچرخه توسط با سلیقه ترین و حرفه ای ترین طراحان تولید شده و شکل زیبایش با رنگ های متفاوتی که می تواند به خود بگیرد باعث می شود تا چشم هرکسی به این دوچرخه دوخته شود.

 • تایرهای مقاوم

و اما تایر. تایرهای یک دوچرخه حکم پای آن را دارند و اصلا بدون تایرها دیگر دوچرخه معنی ای ندارد. تایرهای مخصوص این دوچرخه تایرهای عاج ریز و با کیفیتی هستند که برای عبور و مرور در مسیرهای ناهموار انتخابی شایسته به شمار می آیند و در دفع ضربه های ناشی از سختی راه و پستی و بلندی ها به شدت خوب عمل می کنند.

 • ترمزهای قوی

اینجا، مکان خوبی است تا به ترمزها هم اشاره ای بکنیم. ترمزهای این دوچرخه، ترمزهای لقمه ای هستند. همانطور که احتمالا می دانید ترمزهای لقمه ای برای تعویض و تعمیر بسیار مقرون به صرفه تر هستند و نسبت به ترمزهای دیسکی، انتخاب بهتری برای مشتریان معمولی به شمار می آیند.

 • کرپی

کرپی هم مانند بدنه از ماده اصلی آلومینیوم ساخته شده است. بد نیست بدانید که کیفیت دوچرخه المپیا و جنس به کار برده شده در نوع خود منحصر به فرد است چرا که این کرپی دوچرخه المپیا دارای خمی رو به بالا است و در نتیجه فرمان نیز بالاتر قرار گرفته و دوچرخه سوار می تواند کنترل بهتری داشته باشد.

 • طوقه

المپیا از طوقه ای دوجداره ای در ساخت این محصول استفاده کرده است. این نوع طوقه علاوه بر مقاومت بسیار بالا در برابر ضربه قادر به تحمل فشارهای بالا است. به همین خاطر خم نمی شود و تاب برنمی دارد. ماده به کار رفته در ساخت این طوقه آلومینیوم است، بنابراین هم سبک است و هم فوق العاده مستحکم.

 

در راهنمای خرید دوچرخه المپیا به چه نتیجه ای رسیدیم؟

المپیا یکی از بهترین شرکت های ساخت دوچرخه در سرتاسر دنیا می باشد و در ایران نیز هرکسی با هر بودجه ای می تواند صاحب باکیفیت ترین دوچرخه المپیا شود. امیدواریم در این مطلب به شما در راهنمای خرید دوچرخه المپیا کمک کرده باشیم. در صورت داشتن هر گونه سوال، همکاران ما در دوچرخستان آماده پاسخگویی به شما هستند. برای مشاهده مقالات مشابه این مقاله به مطلب معرفی برند و محصولات ویوا مراجعه فرمایید.

خرید و قیمت انواع دوچرخه کوهستان حرفه ای و ارزان

 

دوچرخه مشابه برند المپیا

دوچرخه دانهیل مدل گلوری این توانایی را دارد تا بتوانید شما به راحتی در مسیرهای صعب العبور رکاب زنی کنید و لذت ببرید.

مشاهده قیمت دوچرخه دانهیل گلوری ۲

دوچرخه جاینت مدل ادونس مشابه المپیا

دوچرخه جاینت ایکس تی سی ادونسد ۲۰۲۰ به دلیل کیفیت بالای ساخت قطعات و همچنین دارا بودن سیستم دنده SLX جزو یکی از پر درخواست ترین دوچرخه های بازار میباشد.

مشاهده قیمت دوچرخه XTC ادونسد

۳.۲/۵ - (۳۰ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *